Шановні сєвєродончани та гості міста!

24-11-2016

Цієї суботи, 26 листопада, по всьому світу вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Традиційно четверта субота листопада в Україні – День пам’яті жертв голодоморів. У цей день по всій України проходять поминальні служби, мітинги-реквієми вшанування пам’яті загиблих, зокрема, і українців, котрі загинули під час Голодомору 1932-1933 років.

84 роки від початку Голодомору, 25 років незалежності, але тільки сьогодні, коли йде неоголошена війна із зовнішнім ворогом, більшість українців почала усвідомлювати повною мірою факт загибелі мільйонів ні в чому невинних людей.

Нашу землю у ХХ сторіччі декілька разів спустошували голодомори, але Голодомор 1932-1933 років – один з найстрашніших в історії людства. То була жахлива сторінка для нашого народу. Голодне лихоліття було не стихійним лихом, а штучно організованим, свідомо спрямованим геноцидом на винищення українського народу.

За своїм вражаючим масштабом його можна порівняти тільки з втратами нашого народу від Другої світової війни. У період з квітня 1932 по листопад 1933 рр., тобто приблизно за 500 днів, в Україні загинуло понад 7 мільйонів безвинних людей.

Протягом багатьох років тема нищення української нації замовчувалася і лише в останні десятиліття ми в повному об’ємі довідалися про страшні масштаби трагедії, правду про ці моторошні часи. Сьогодні про Голодомор говорить увесь світ. Ми також не повинні забувати про страшну трагедію. Шануючи пам’ять невинно загиблих, свято бережімо могутній потенціал нашого народу, відстоюємо мир та свободу, добробут та суспільну злагоду в нашому місті та державі.

Тож 26 листопада запалимо свічки та вшануємо пам’ять жертв масових репресій та голодоморів, наших співгромадян. Нехай для усіх нас ця хвилина скорботи стане даниною спомину та пересторогою на майбутнє.

Схилімо голови перед пам’яттю про мільйони українців, яким страшний голод не залишив права на життя.

Нехай Господь Бог береже наш народ, аби подібне ніколи не могло стати реальністю знову.

Сєвєродонецька міська рада

Виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради