СБУ викрила на колабораційній діяльності так зв. «прокурора Северодонецка», начальників «ровд» та «арестного дома»

10-04-2023

СБУ задокументувала протиправну діяльність трьох очільників підрозділів репресивного апарату, створеного агресором на тимчасово окупованій території Луганської області.

Серед них – колишній луганський адвокат і двоє міліціонерів-зрадників, які перейшли на бік ворога.

Встановлено, що у липні 2022 року до виконання обов’язків так зв. «прокурора г. Северодонецка лнр» приступив призначений окупантами мешканець Луганська. До початку російської агресії він займався адвокатською діяльністю, але після 2014 року підтримав окупантів і вступив на службу до так зв. «генеральної прокуратури лнр». Був оголошений у розшук за участь у діяльності терористичної організації.

За даними слідства, у березні 2022 року посаду начальника «Новоайдарского ровд мвд лнр» добровільно обійняв мешканець тимчасово окупованої Голубівки. До цього він очолював окупаційну поліцію у Кадіївці і встиг зарекомендувати себе перед рашистами.

Третього фігуранта загарбники призначили «врио начальника Старобельского следственного изолятора - начальника арестного дома управления исполнения наказаний мвд лнр».

Двоє останніх призначенців починали професійну діяльність у лавах української міліції, але зрадили присязі.

Зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Їм загрожує до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 15 років з можливою конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювалося ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Джерело: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid0J57uWxN1GgFSGHk...]]>