СБУ повідомила про підозру освітянам-колаборантам з Антрацита, Біловодська та Сєвєродонецька

25-04-2023

]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> повідомляє про викриття чергових калоборпнтів, які допомагають «заказачувати» освіту та впроваджують стандарти країни-терориста.

На підставі зібраної доказової бази СБУ повідомила про підозру ще кільком «освітянам», які співпрацюють з ворогом, нищать українську систему освіти та впроваджують російські стандарти навчання й виховання.

Серед них – колишній директор Біловодського аграрного коледжу, перетвореного окупантами на «казачий» навчальний заклад і перейменованого на честь ватажка «казачого» бандформування.

Нині це «государственное образовательное учреждение среднего профессионального образования лнр «Беловодский казачий кадетский технический колледж имени павла леонидовича дрёмова», де із українських підлітків роблять «донских казаков».

У захоплених містах Луганської області створено вже кілька подібних навчальних закладів. Окупанти намагаються поширити систему «казачої освіти», яка існує в рф, на тимчасово окуповані території України.

Процес «заказачування» українських дітей курирує депутат держдуми рф Віктор Водолацький.

Під керівництвом директора у Біловодському коледжі впроваджується мілітарне «казачье воспитание», ведеться антиукраїнська пропаганда, «кадетам» намагаються прищепити «российский патриотизм» та пієтет перед так зв. «героями» російської агресії проти України. Викладання здійснюється російською мовою, за стандартами і навчальною літературою рф. У 2022 р. коледж видав випускникам документи про освіту зразка угруповання «лнр».

Також СБУ повідомила про підозру начальниці «управления образования администрации города Антрацита и Антрацитовского района лнр».

За даними слідства, чиновниця впроваджує російські стандарти в навчальному процесі, організує перепідготовку вчителів «освітніми спеціалістами рф» та забезпечення шкіл російськими підручниками.

Ще одна підозрювана - колишня завучка однієї із шкіл Сєвєроднецька, яку окупанти призначили директоркою. Вона, зокрема, розробляє навчальні програми за стандартами рф та готує проведення у школі російського «ЕГЭ» (єдиного державного екзамену, який централізовано проводиться в рф).

Обидві освітянки охоче діляться своїми надбаннями з російськими пропагандистськими медіа.

Правопорушникам повідомлено про підозру в колабораційній діяльності.

Триває досудове розслідування, яке проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

За інформацією: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid0AptYvjVf45cfDJw...]]>