СБУ повідомила про підозру двом бойовикам т.зв. «лнр», які воювали проти сил оборони України на Харківщині та Луганщині

02-05-2023

Слідчі СБУ в Івано-Франківську повідомили про підозру ще двом учасникам збройних формувань т.зв. «лнр».

Бойовики брали участь у військових діях на Харківщині та Луганщині, при цьому один з них відповідальний за обстріли української території з реактивних систем залпового вогню.

Служба безпеки встановила, що мешканець Луганська 1990 р.н. вступив до 4-ї окремої мотострілецької бригади т.зв. «лнр» у 2014 році.

Він служив у 1 реактивному артилерійському взводі 2 реактивної батареї реактивного артилерійського дивізіону.

Після початку повномасштабного вторгнення бойовик воював проти Сил оборони України в Чорнобильській зоні та в Харківській області.

Інший фігурант, мешканець Луганська 1991 р.н., добровільно мобілізувався після початку повномасштабного вторгнення рф.

Він воював на Харківському напрямку, в районі Северодонецька та Лисичанська у складі 13 окремого мотострілецького батальйону територіальної оборони т.зв. «лнр» на посаді стрільця 1 взводу 1 роти механізованого відділення.

За даними СБУ, в даний час бере участь у боях проти Збройних сил України на Луганщині.

Слідчі СБУ оголосили бойовикам про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу:

- ст. 111 – державна зрада;

- ч. 7 ст. 111-1 – колабораційна діяльність;

- ч. 1 ст. 258-3 – участь у терористичній організації;

- ч. 2 ст. 260 – участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань.

За ці злочини законом передбачено позбавлення волі на строк 15 років або довічне, з конфіскацію майна.

Досудове розслідування здійснює СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

За інформацією: ]]>Управління СБ України в Івано-Франківській області]]> - ]]>https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02E4QVDNbLMECotAxobmz...]]>