СБУ ідентифікувала близько 60 окупаційних «правоохоронців» на Луганщині

02-02-2023

Служба безпеки України продовжує роботу з формування доказової бази щодо колаборантів, які пішли служити до окупаційних «силових структур».

У 2022 році співробітники СБУ встановили особи близько 60 так зв. «правоохоронців», які служать рашистам на тимчасово захопленій території Луганської області. Їхню діяльність задокументовано, їм повідомлено про підозру, - ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]>.

Матеріали значної кількості кримінальних проваджень скеровано до судових інстанцій.

Зокрема, щойно завершено досудове розслідування стосовно 40-річного мешканця окупованого Хрустального (стара назва Красний Луч), який вступив до місцевого осередку «поліції лнр» після 2014 року.

«Поліцейську кар’єру» він продовжив на території Луганщини, захопленій ворогом у результаті широкомасштабного вторгнення. З червня минулого року він «служить» у так зв. «Старобельском районном отделе мвд лнр».

Також закінчено слідство у справі 25-річної мешканки села Риб’янцево на Старобільщині, яка з минулого липня прислужує окупаційному режиму у так зв. «Новопсковском ровд мвд лнр».

Наразі зловмисники виконують поліцейські функції у зоні окупації, сприяють загарбникам у придушенні спротиву серед місцевих мешканців.

Обвинувальні матеріали вже перебувають на розгляді у суді.

Колаборантам загрожує до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 15 років з можливою конфіскацією майна.

На черзі – десятки інших колаборантів, які заплямували себе співпрацею з російськими військовими злочинцями.

Досудове розслідування здійснювалося ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Джерело: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid02GGTbLGCRtksdam...]]>