Салют і слава 76-й річниці навіки пам'ятного дня! У Сєвєродонецьку відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09-05-2021

9 травня 2021 року відзначається 76-та річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Роки минають швидко… Все далі відходять у минуле події Другої світової війни. Але важко переоцінити безсмертний подвиг покоління, що розгромило нацизм і врятувало людство від поневолення, покоління, яке ми з величезною гордістю називаємо поколінням Переможців.

У Сєвєродонецьку заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розпочались від самого ранку.

На площі Миру зі словами вітання до ветеранів, мешканців і громадськості звернулись очільники області та міста, ветеранської організації, місьвійськкомату та представники духовенства.

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк звернувся до присутніх:

«Сьогодні у нас велике свято – перемога наших дідів і прадідів над фашистською навалою. Цей день завжди буде пам’ятним для українського народу. Ми низько вклоняємося всім, хто в часи Другої світової війни бився на фронтах, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував Україну. Ми пам’ятаємо героїчний подвиг тих, хто здобув для нас мир і свободу, той подвиг, який здійснив український народ для захисту рідної землі. Всіх вас зі святом! З Днем перемоги! Слава Україні!»

З вітальним словом виступили голова міської ради ветеранів Сергій Дядик, міський військовий комісар Володимир Щебець і також Єпископ Луганський і Старобільський Афанасій.

Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто поліг у бою, відстоявши свободу, всіх друзів-товаришів, хто колись посміхався з фотокарток і хто залишився у безіменного селища на безіменній висоті.

9 травня - День народження людини, якій ми зобов’язані визволенням нашого міста від незаконних збройних формувань влітку 2014 року - Радієвського Олександра Віталійовича, генерал-майора Національної гвардії України. Квіти до пам’ятника поклали перший заступник керівника Сєвєродонецької МВЦА Ігор Робочий, та військові: старший сержант Роман Чубріков і сержант Анатолій Береза.

Концертна програма розпочалась символічно - вокально-хореографічною композицією «Журавлі». Відома пісня розчулює кожного, адже неможна не уявити і не бажати того, що солдати, які вкрили собою землю, перетворилися на білих журавлів.

Пригадали також ті пісні воєнних років, які зігрівали колись наших воїнів в окопах. А у мирні хвилини наповнювали серця і душі кожного з нас. З ними йшли в атаку, з ними й досі приходять спомини.

Героїв мало залишилось, сивина вкрила скроні, рани болять, за все болить. Війна скалічила мільйони доль, звернула на порох мільйони життів. А сьогодні 76-та тріумфальна весна... Переможний день одягнений травневими квітами, але братські могили затамували тугу. Багатостраждальна земля загиблих знає поіменно… Напам'ять… Навічно. На Меморіалі Слави замість тисячі слів - від сєвєродончан велика купа квітів біля Вічного Вогню та нескінченний потік до братської могили, де назавжди пліч-о-пліч вросли в землю воїни-визволителі!

Переглянути фотоальбом можна на сторінці у Фейсбук за посиланням ]]>https://www.facebook.com/radasever/posts/4007836389312852]]>