Ви тут:

Роботи сєвєродонецьких художників Юлії Боярчук та Бориса Романов представлені на художній виставці митців-переселенців "Мистецтво нескорених" у Дніпрі

12-03-2023
Категорія: 

У Дніпровському Будинку мистецтв (вул. Філософська, буд. 23) відкрито художню виставку митців-переселенців «Мистецтво нескорених», на якій представлені більш ніж 70 творчих робіт в різних видах образотворчого мистецтва (живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво та ін.) 16-ти авторів з різних міст.

«Мистецтво нескорених» - під такою назвою 10 березня у Дніпрі відкрилася незвичайна виставка, - ]]>повідомляє Gorod.dp.ua]]>.

Арт-директор Будинку мистецтв Валентина Слобода розповіла про захід:

«Багато людей, яким через війну довелося залишити свій дім, знайшли свій прихисток у нашому Дніпрі. Серед них і творчі особистості, що відчувають дійсність особливо гостро. Вони виливають все пережите у мистецтво.

Дніпровський Будинок мистецтв започаткував проект «Митці-переселенці в Дніпрі», місія якого - в моральній підтримці внутрішньо переміщених осіб – митців. Вже була проведена персональна виставка художника Бориса Романова із Сєвєродонецька, презентували у програмі наших заходів творчі роботи Тетяни Савицької (м.Торецьк) та Романа Моторного (м.Харків), видали книгу про митців-переселенців «В обіймах Дніпра».

10 березня у нашому Будинку мистецтв було відкрито цікаву художню виставку митців-переселенців «МИСТЕЦТВО НЕСКОРЕНИХ». Уперше в такому масштабі мешканці нашого міста зможуть побачити й оцінити творчість художників, що із-за війни змушені були залишити на окупованій території майстерні і недописані картини.

На виставці представлені більше 70 творчих робіт 16 авторів з різних міст: Маріуполя (Олександр Бондаренко), Краматорська (Сергій Друзяка та Сергій Литвинов), Сєвєродонецька (Юлія Боярчук та Борис Романов), Харкова (Марія Гордєєва, Євгенія Моторна, Олена Середа, Ніна Йожик, Роман Моторний), Бахмута (Наталія Борко), Нікополя (Костянтин Поддубко та Олександр Макаренко), Костянтинівки (Людмила Земськова), Слов»янська (Тарас Коцур), Торецька (Тетяна Савицька).

Серед авторів і відомі митці, лауреати багатьох нагород та премій, члени Національної спілки художників України і ті, хто торує свій шлях в океані образотворчості. Сьогодні їх об’єднує Дніпро та міцна любов до неньки-України.

В експозиції відвідувачі зможуть побачити творчість художників, втілену в різних видах образотворчого мистецтва: живопис, графіка, акварель, декоративно-прикладне мистецтво, змішані техніки.

Організатори виставки прагнуть привернути увагу до проблеми переселенців на прикладі того, як за допомогою творчості можна позбавитися психологічної травми й знайти вихід з болю.

 

За інформацією: Gorod.dp.ua - ]]>https://gorod.dp.ua/news/215986]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)