Робертас Габулас: «Не тільки словами, а й справами потрібно діяти, щоб пришвидшити закінчення війни»

30-11-2021

30 листопада в Центральній міській бібліотеці міста Сєвєродонецьк (проспект Центральний, 54) відбулося відкриття документальної фотовиставки «ЗИМОВА ВІЙНА – історичні паралелі радянської агресії в Фінляндії та російської агресії проти України»* (автори Валентина Охлопкова та Йонас Охман, художник оформлювач Патрік Кассанеллі).

Проєкт реалізовано у співпраці між громадськими організаціями «КОРПУС СПРАВЕДЛИВОСТІ» та «BLUE and YELLOW» під патронатом та за сприяння Почесного Консульства Литовської Республіки в Луганській області.

На відкриття виставки завітало керівництво та працівники Луганської облдержадміністрації, Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, Сєвєродонецького району та Почесного Консульства Литовської Республіки в Луганській області, командування та особовий склад військових частин оперативно-тактичного угруповання «Північ» Збройних Сил України, представники закладів культури Сєвєродонецької міської територіальної громади, громадськість та журналісти.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай у вступному слові зазначив: «Дякую за таку виставку! Ми бачимо, що на жаль, з боку Російської Федерації історія повторюється – невизнані республіки, які утворюються ніби щоб комусь допомагати. Тоді були «хлібні кошики» - зараз «гумконвої». Хоча так само, нібито під гуманітарним приводом завозяться озброєння, боєкомплекти. Але зараз Росії брехати важче ніж в 1939 році. І ми бачимо пересування військової техніки та все, що заходить з боку Російської Федерації. Війна продовжується. І ми це бачимо по вчорашній ситуації – обстрілу Станиці-Луганської. Вони все більше і більше нарощують обсяги обстрілів. Нам дійсно потрібно вчитися на історичних подіях минулого, для того щоб розуміти – на що вони можуть і далі піти. Але ми всьому світу вже доказали – ми вільні люди. І ми будемо боротися до останнього. І перемога буде обов’язково за нами.»

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк наголосив: «Перш за все, хочеться сказати слова подяки нашому партнеру - Почесному Консулу Литовської Республіки в Луганській області Робертасу Габуласу та благодійним організаціям за організацію фотовиставки «ЗИМОВА ВІЙНА – історичні паралелі радянської агресії в Фінляндії та російської агресії проти України». Така історична аналогія підтверджує, на жаль, що хочеш жити в мирі – готуйся до війни. І ми, молоде українське суспільство, до цього готові. І я згоден з паном головою, що однозначно земля буде наша возз’єднана і ми повернемося до Луганська.»

Почесний Консул Литовської Республіки в Луганській області Робертас Габулас відмітив: «Литва показує, що не тільки словами, а й справами потрібно діяти, щоб пришвидшити закінчення війни. Зрозуміло, що такою фотовиставкою війну не закінчиш. Але це один з прикладів того, що не правильно і не потрібно робити, займаючи чужі території. Все рівно війна рано чи пізно закінчиться, але закінчиться нашою перемогою. Ніколи не потрібно думати, що приходячи на чужу землю, можливо її завоювати. Слава Україні!», - та підкреслив, що фотовиставка буде мобільною: її будуть показувати у військових частинах та навчальних закладах.

На знак поваги та пошани Почесний Консул Литовської Республіки в Луганській області Робертас Габулас подарував присутнім книги про збройну агресію СРСР проти Фінляндії, події Другої світової війни, боротьбу за незалежність Прибалтійських республік та сьогодення. Книги також отримали військові частини та сєвєродонецькі бібліотеки.

Виставка триватиме з 30 листопада по 30 грудня*, тож всі бажаючі зможуть ознайомитися з роботами фотомайстрів Валентини Охлопкової та Йонаса Охмана, а також художника оформлювача Патріка Кассанеллі.

*Відвідування виставки можливе лише за наявності маски та документу, що підтверджує факт вакцинації від COVID-19

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 5 (3 оценок)