Ви тут:

Рецидивіст із Сєвєродонецька отримав 15 років ув'язнення за державну зраду

30-05-2023
Категорія: 

Рецидивіст, якого вже було засуджено в Україні чотири рази, у вересні 2022 року дав згоду на співпрацю з окупантами. За це він отримав 501 гривню.  Далі він за гроші «зливав» дані росіянам про Сили оборони України у Чернігівській області.      

Чернігівський районний ]]>суд  визнав ]]> рецидивіста винним у скоєнні державної зради та ухвалив йому вирок - 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зрадник народився у Сєвєродонецьку, там в нього зараз мати. Сам він після відбування чергового покарання оселився спочатку у Києві, а з 2019 року мешкав на території Чернігівської області.

Коли злочинець погодився співпрацювати з окупантами він обрав собі псевдонім «Тор». Зрадник використовував мережу  Telegram для передачі даних російському окупанту «Ельдару Ізєтову».

Крім 500 гривень за погодження на співпрацю з ворогом Дмитро Коляденко отримував ще 3000 гривень та 1,1 тис. гривень за збір та передачу інформації. Далі зрадник планував ще передавати відомості про Сили оборони України на Чернігівщині, але не встиг, бо його було затримано співробітниками СБУ 17 жовтня 2022 року.

За даними слідства, ворога цікавили місця базування підрозділів СБУ, Збройних Сил України, Держприкордонслужби, поліції і ДСНС. Також ворожий агент планував передати своєму російському «куратору» локації однієї з районних лікарень і місцевої військово-цивільної адміністрації.

За вказівкою агресора поплічник рашистів фотографував українські об’єкти з прив’язкою до місцевості та позначав їхню геолокацію на електронних картах.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та проведе за гратами 15 років.   

На суді зрадник визнав свою вину лише частково. Наразі Дмитро Коляденко перебуває у СІЗО, поки вирок не набере законної сили.

 

За матеріалом: ]]>https://reyestr.court.gov.ua/Review/111020009]]>

 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)