Ви тут:

Профорієнтаційна робота в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті

06-05-2016
Категорія: 

Кожного року на базі Сєвєродонецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату проводиться профорієнтаційна робота з учнями 9-х класів шкіл міста. Школярі запрошуються сюди на екскурсію-презентацію автосправи. У цьому навчальному році вони відвідували екскурсії з 14 березня по 15 квітня за графіком, затвердженим начальником відділу освіти. За цей час профорієнтаційною роботою було охоплено 400 учнів з 15-ти шкіл Сєвєродонецька. Її організацію та проведення здійснювала творча група у складі: Б.Б. Мохонько – координатор; Д.О. Савіщенко – профорієнтаційне консультування, просвіта, анкетування; В.П. Зарайський – демонстрація матеріально-технічної бази; В.В. Іванов – знайомство учнів з основами професії «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1». Цей захід дає змогу школярам наочно ознайомитися з умовами та особливостями навчання цій професії.

Діти подивилися навчальні кабінети автосправи, лабораторії, кабінет ПДР, легкові та вантажні автомобілі. Потім їм показали, як працює двигун вантажного автомобіля ЗІЛ-130. Ця презентація викликала великий інтерес у школярів.

Після екскурсії діти отримали інформацію про інші професії, яким навчають у МНВК: оператор комп’ютерного набору, секретар, конторський службовець, токар, швачка. Більшість учнів зацікавилися можливістю навчатися одній з професій МНВК разом з навчанням у школі. Вони висловили побажання у 10 клас обрати технологічний профіль, щоб мати змогу навчатися у міжшкільному комбінаті і отримати свідоцтво про присвоєння кваліфікації.

Потім учні взяли участь у профорієнтаційному анкетуванні з вибору професії. Результати опитування показали, що з усіх професій, яким навчають у міжшкільному комбінаті, найбільш цікавою для школярів є «Водій автотранспортних засобів категорій «В», «С1».

Рейтинг професій МНВК розподілився таким чином:

1. Водій автотранспортних засобів категорій «В», «С1» – 67% (269 учнів);

2. Оператор комп’ютерного набору – 12% (50 учнів);

3. Секретар – 11% (45 учнів);

4. Конторський службовець – 9% (35 учнів).

Робітничі професії, такі як токар, швачка, на жаль, не викликали інтересу в учнів.

Профорієнтаційна робота, яку проводить МНВК, є дуже важливим елементом у професійному самовизначенні підростаючого покоління. Міжшкільний комбінат допомагає учням 9-х класів обрати профіль навчання у 10-11-х класах та майбутню професію, знайомить зі світом професій.

Рейтинг: 
Голосов пока нет
543
0