Ви тут:

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВІ

11-02-2020
Категорія: 

ГРИП - це гостре вірусне захворювання. Механізм передачі повітряно-крапельний. Можливе зараження через предмети  побутового призначення, що були в контакті з хворою людиною.

Інкубаційний період від кількох часів до 7 діб, частіше 2-3 дні. Захворювання починається з слабкості, головного болю, нежиті, підвищення температури тіла до 38,5-40С; біль та ломота в м’язах  та суставах.

При появі перших симптомів грипу  НЕОБХІДНО обов’язково залишатися в дома та викликати лікаря. Ні в якому разі НЕ МОЖНА займатися самолікуванням!!!!!!!

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику - медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Існує два способи профілактики грипу та гострої респіраторної вірусної інфекції:

Специфічна профілактика - найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація - це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації - напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то щеплюватись можна і впродовж всього сезону.  Це посилює здатність організму протистояти грипу. Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу.

Неспецифічна профілактика, це коли людина власними силами може захистити себе від захво-рювань на грип та ГРВІ. Для цього потрібно: уникати скупчень людей, уникати близького контакту з хворим,  користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе  прибирання,повноцінно харчуватися з введенням в їжу натуральних вітамінів, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, ходити більше пішки, при необхідності використовувати хімічні засоби профілактики, які є в аптеках (вітаміни, противірусні препарати).

Не займайтеся самолікуванням! Відповідне медикаментозне лікування. Краще докласти зусиль, щоб уникнути випадків захворювань, ніж їх лікування.

Сєвєродонецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужюи в Луганській області





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)