Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 31.03.2023

31-03-2023

Втрати на Луганщині регулярні війська рф компенсують мобілізованими, у школах на окупованих територіях допомагатимуть оформляти російські паспорти, шахти в Довжанську готують до закриття – в зміну спускаються лише по шість чоловік.

Поблизу Кузьминого та Стельмахівки минулої доби спробували вести наступальні дії росіяни – безуспішно.

Артилерійських обстрілів зазнали Новоселівське, Невське і Білогорівка.

«Протягом березня Луганська ділянка фронту потерпає від рекордних за кількістю щоденних артилерійських обстрілів. За добу по населених пунктах та позиціях українських військових росіяни спрямовують по 300-400 снарядів, – зауважив виконуючий обов’язки начальника обласної військової адміністрації Олексій Смирнов. – Регулярна армія рф, яка намагається атакувати в нашому регіоні, несе втрати. Та єдине джерело поповнення після року війни в них – виключно свіжомобілізовані із різним рівнем підготовки».

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 6 ударів по районах зосередження окупантів. А підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 1 пункт управління, 6 районів зосередження живої сили ворога, 2 склади боєприпасів та 2 склади пально-мастильних матеріалів.

Колись передові вугледобувні підприємства Довжанська окупанти поступово закривають.

Так, на шахті «Червоний партизан» у зміну спускаються лише по шість осіб. Більше працювати там нікому – основну частину гірників примусово мобілізували.

Втім, як жити далі, окупаційна влада особливо не замислюється – вирішує завдання сьогодення. До прикладу, паспортизувати якомога більше людей до так званих «перших виборів».

Зокрема, в Алчевську, Кадіївці та у населених пунктах поблизу цих міст консультаційні пункти з перекладу документів з української мови, що необхідно для отримання паспорту рф, із квітня відкриють у всіх школах, без виключення.

Про рівень підготовки та оснащення цих пунктів говорить той факт, що при зверненні необхідно мати при собі 10 аркушів білого паперу формату А4.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0s2wvYWMcurpfsKjFofrfQJK2ixTJ...]]>