Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 26.02.2023

26-02-2023

У Сєвєродонецьку почали отримувати рахунки за комуналку із завищеними обсягами споживання, діти в місті за відсутності інтернету весь навчальний рік ходять за завданнями до школи раз на тиждень, відновлення міста росіяни відтермінували ще на два роки.

Заяв стосовно відновлення міста упродовж кількох тижнів після окупації лунало безліч. На різних рівнях – починаючи від місцевих колаборантів і завершуючи кремлем.

За фактом, наприкінці зими маємо місто без опалення, де намагаються підготувати другий гуртожиток під соціальне житло. В першому, нагадаємо, зараз мешкає близько 50 осіб.

Однак на цьому тижні регіональною окупаційною владою була озвучена ще одна обіцянка – відновити всі будинки в місті до 2025 року. Вірогідно, деякі показові роботи розпочнуть перед псевдовиборами, які очікуються в вересні.

Тим часом, рахунки за комуналку сєвєродончани почали отримувати, незалежно від того, проживає людина в місті, чи ні. Напередодні зими окупаційна влада обіцяла не нараховувати плату за газ та електроенергію (де вона є) через відсутність опалення. Втім, у лютому людям виставили рахунки із обсягами споживання. Час сплачувати по рахунках настав.

У місті не в змозі навіть налагодити навчальний процес. Ані одна школа не пропрацювала жодного дня навіть у період, коли цього дозволяли і безпекова ситуація, і погодні умови.

Перевести дітей на дистанційне навчання неможливо за відсутності інтернет зв’язку. Кабельний інтернет у Сєвєродонецьку окупанти не полагодили, а якості мобільного не вистачало для навчання. Хоча ї його в місті немає декілька тижнів. А останні декілька днів туди й не додзвонишся, бо все відключено через боротьбу з партизанами.

Тож, упродовж усього навчального року діти раз на тиждень приходять до школи, отримують завдання на паперових носіях, виконують його вдома та повертають вчителю для перевірки. Інтеграл степеневої функції школярі шукають удома. Для яких-небудь консультацій в них є декілька хвилин на тиждень.

На Куп’янському та Лиманському напрямках 25 лютого росіяни вели безуспішні наступальні дії поблизу Площанки, Невського, Кремінної, Діброви, Білогорівки, а також в районі Серебрянського лісництва.

Ворог здійснив артилерійські обстріли неподалік Макіївки, Невського, Діброви і Білогорівки.

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Також наші захисники збили три ворожі безпілотні літальні апарати різних типів: «Орлан-10», «Supercam S350» та «Ланцет-3».

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили пункт управління, 2 райони зосередження живої сили противника, радіолокаційну станцію, станцію радіоелектронної боротьби, а також ще 2 важливих ворожих цілі.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid035RkPYa7rsEYHrkniKdVVSUMg5Af...]]>