Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 25.03.2023

25-03-2023

Окупанти вкотре обстріляли будинки в деокупованому Невському, на захоплених територіях пересування обмежено незалежно від відстані до лінії фронту, жителям сіл регіону росіяни обіцяють привезти пересувні будинки культури.

Протягом 24 березня на Куп’янському та Лиманському напрямках росіяни намагалися наступати в районі Серебрянського лісництва та поблизу Діброви та Білогорівки. Втім, ніякого успіху не досягли.

Від їхніх обстрілів продовжують потерпати села поблизу лінії фронту. Минулої доби це – Стельмахівка, Невське, Діброва і Білогорівка.

«Залишається багато людей в Невському. І росіяни знають про це, тому практично щодня відкривають вогонь по населеному пункту. Близько півроку він перебував під окупацією, тому ворог обізнаний і стріляє прицільно. Загарбникам відомо, де саме залишаються люди та розташована вціліла інфраструктура, тому намагаються вдарити саме по цих районах, – наголошує виконуючий обов’язки начальника Луганської обласної військової адміністрації Олексій Смирнов. – Тільки позаминулої ночі противник вдарив по цьому населеному пункту як ствольною, так і реактивною артилерією. Зруйновано житловий будинок. На щастя, його власник вже встиг виїхати за межі нашого регіону. Це зберегло йому життя».

Слід додати, що українська авіація за минулу добу завдала 17 ударів по районах зосередження окупантів.

У той же час наші захисники збили ворожий гелікоптер Мі-24 та 6 безпілотних літальних апаратів противника різних типів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії, в свою чергу, уразили 2 пункти управління, 4 райони зосередження противника, два зенітно-ракетних комплекси, склад боєприпасів, артилерійський підрозділ на вогневій позиції та 2 станції радіоелектронної боротьби.

Ускладнюють життя місцевого населення росіяни в населених пунктах, які ще залишаються під окупацією.

Там загарбники продовжують чинити тиск на мирних жителів. Все важче стає пересуватися між містами та селами.

Зокрема, до села Плугатар можуть потрапити лише місцеві жителі й виключно за спеціальними перепустками.

А ще для віддалених сіл та зруйнованих міст мінкульт рф закуповує автоклуби – багатофункціональні будинки культури на колесах.

Вони приїжджають до тих населених пунктів, де немає власних закладів культури, із затвердженою цим органом програмою.

Усього для окупованих територій буде придбано 28 таких автівок.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02ovCb3zFeK67xGQhQYXXtuYwvFcN...]]>