Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 21.02.2023

21-02-2023

Під Білогорівкою росіяни вкотре застосували авіацію, на окупованих територіях вони вилучають українські паспорти під приводом переоформлення прав власності на нерухомість, представники малого бізнесу не витримують свавілля загарбників і призупиняють діяльність.

Зокрема, у Довжанську через беззаконня та вседозволеність, яка надана військовим рф, низка представників малого бізнесу вирішила зачинитися.

У місті закриваються торговельні майданчики, а також сфера обслуговування, прибуток якої не може покрити рівень збитків, нанесених безчинствами росіян.

Звісно, що так звані правоохоронні ограни на відповідні заяви не реагують. Тим часом, доробок міського бюджету значно зменшується через недоотримання податків.

Окупаційну адміністрацію це не бентежить, бо, по-перше, там сподіваються на дотаційні виплати. Вони, щоправда, не врятують бізнес, однак допоможуть місцевій владі.

По-друге, є в них справи більш важливіші. До прикладу, якомога скоріше вилучити у населення українські паспорти.

Приводи знаходять різні. Там, де бюджетний тиск не діє, окупанти ходять по домівках й вимагають отримувати документацію прав власності відповідно до норм російського законодавства. А це можливо лише за наявності російського громадянства.

Водночас документи українського зразка ворог вилучає.

Паспорт також відбирають в тих, хто потрапив до катівні, й не повертають після звільнення.

На фронті ворог й надалі зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському та Лиманському напрямах, зокрема, у районі Невського.

Противник обстріляв Стельмахівку, Невське, Площанку, Діброву, Червонопопівку та Білогорівку. Завдав авіаудару по Білогорівці.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Білогорівки.

Авіація Сил оборони завдала 16 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів та удару по зенітно-ракетному комплексу на вогневій позиції.

Підрозділи ракетних військ і артилерії минулої доби уразили 2 позиції протиповітряної оборони ворога та батарею реактивних систем залпового вогню противника.