Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 16.10.2023

16-10-2023

Під авіаційними ударами росіян – майже кожне звільнене село, впродовж року окупанти збираються відібрати в громадян порожнє житло, у Сєвєродонецьку працює одна аптека – підвіз препаратів здійснюється двічі на місяць.

«За останні дні значно зросла кількість авіаційних ударів ворога по визволених селах та позиціях українських військових. Тільки за учора постраждали Надія, Білогорівка, Новолюбівка, територія Серебрянського лісництва. В деяких населених пунктах, попри небезпеку, ще залишаються люди, – підкреслив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор. – Не зменшують росіяни й артилерійського впливу на Луганщині, обстрілявши Невське та Білогорівку».

До кінця 2024 року у так званій «лнр» погрожують завершити повну інвентаризацію житлового фонду. За словами окупантів, це дозволить сформувати регіональні реєстри багатоквартирних будинків.

Однак всі розуміють, що ці реєстри були і раніше, тим більше у містах, яких бойові дії практично не торкнулися. Інвентаризація розрахована на виявлення житла, звідки люди евакуювалися і яке стоїть порожнім.

Тим часом, в Сєвєродонецьку важко виявити працюючу аптеку. Після окупації спочатку їх було дві, але останнім часом медикаменти можна придбати тільки в одній, розташованій при місцевій лікарні.

Запас препаратів там невеликий. Поповнюється двічі на місяць. У сезон гострих респіраторних захворювань нестача медикаментів відчувається ще більше.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0quXvJ5c5tuqLnzzQ4eCnb4fUSLQh...]]>