Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 16.02.2023

16-02-2023

При призначенні соцвиплат на окупованих територіях не враховуватимуть розмір зарплати за перші дев’ять місяців 2022 року; дітей, які пропускають заняття в школах за російською програмою, перевіряють комісії; місцевих інтернет провайдерів росіяни планують поглинути.

Провайдерів, що діють на окупованій частині Луганщини, повідомили, що до 15 березня вони повинні знизити ціни на послуги. Якщо не погодяться – в регіоні з’явиться альтернативний оператор магістрального трафіку, що створить «здорову конкуренцію», тобто демпінгуватиме.

У разі зниження поточних тарифів і, відповідно, втрати прибутку, ніщо не заважає направити цим провайдерам повторного попередження задля подальшого просування російських фірм – постачальників інтернету і поступового звільнення ринку відповідних послуг або поглинання конкурентів.

Усі, хто раніше добре заробляв, але обрав життя в окупації, не зможе розраховувати на розміри заробітної плати, нарахованої у минулому році, при розрахунку соціальних виплат.

У рф ухвалено закон про перехід так званої «лнр» на російську систему обов'язкового соціального страхування.

Тож, обчислення допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, щомісячної допомоги з догляду за дитиною проводитимуть із заробітку, здобутого за період не раніше 30 вересня 2022 року. Якщо після цього періоду заробіток взагалі залишився.

Також на тимчасово окупованих територіях створили «комісії у справах неповнолітніх», які виписують батькам штрафи при підозрі навчання дітей онлайн в українських школах.

Комісії влаштовують рейди за місцями проживання дітей, які пропускають багато занять в школах за програмою рф. Під час перевірок окупанти приділяють увагу ноутбукам, планшетам, за якими може здійснюватися навчання дітей.

Водночас, самі росіяни не можуть налагодити елементарне – надання медичної допомоги місцевому населенню. Так, у Старобільську на території хірургічного корпусу місцевого медзакладу окупанти розгорнули військовий шпиталь для лікування важкопоранених військовослужбовців рф. Корпус повністю закритий для використання цивільними особами. До речі, станом на 11 лютого відзначено прибуття туди близько 20 військових вантажних автомобілів із пораненими росіянами.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили ворожі атаки біля Білогорівки і Серебрянського лісництва.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник обстріляв з танків, мінометів та артилерії Новоєгорівку, Макіївку, Стельмахівку, Невське і Червонопопівку.

Авіаційних ударів росіяни завдали в районах Житлівки, Серебрянського лісництва та Білогорівки.

Українська авіація протягом доби завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також 5 ударів по позиціях зенітно-ракетних комплексів. Крім того, знищено російський вертоліт Ка-52.

Підрозділи ж ракетних військ і артилерії уразили 2 пункти управління ворога, 6 районів зосередження живої сили та 2 його склади боєприпасів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0HCdswUbikNirXCLJEFdCbp7EeuXV...]]>