Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 15.04.2023

15-04-2023

Ворожі атаки відбиті від районів Діброви та Білогорівки, у так званій «лнр» не можуть розібратися за яким законом звільняти бойовиків за віком, у Сєвєродонецьку затримують людей при намаганні зателефонувати.

Південніше Діброви та неподалік Білогорівки противник спробував атакувати минулої доби.

«Активні наступальні дії з боку ворога на нашій ділянці фронту тривають вже понад місяць. Окупанти тиснуть на Сили оборони, намагаючись знайти більш-менш слабке місце та організувати прорив. Але це їм так і не вдалося зробити», – наголосив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Водночас, зазначив він, українські військові максимально виснажують противника, наносять росіянам суттєвих втрат. Це дає час для якісної підготовки резервістів та накопичення достатньої кількості броньованої техніки.

Артем Лисогор додав, що росіяни неодноразово заявляли про модернізацію власної армії, зокрема, відмову від старої техніки. Але добу тому на нашому напрямку було підбито три ворожі БМП-2, а також БМП-1, давно зняту з озброєння та виробництва.

Артилерійських обстрілів з боку ворога зазнали Новоселівське, Стельмахівка, Невське та Білогорівка.

Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала п’ять ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили пункт управління, три райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, а також станцію радіоелектронної боротьби противника.

Вже декілька місяців на окупованій території Луганщини не хочуть розв’язувати юридичну колізію, що виникла при переході від одного законодавства до іншого. Так, за російськими законами звільнення зі служби за віком відбувається у 50 років, а за законами так званої «лнр» – у 55.

Втім, незважаючи на численні звернення людей, окупаційна влада маніпулює строками впровадження законодавства рф, зокрема, у цьому питанні. Це дає змогу й примусово мобілізувати більшу кількість осіб, й, відповідно, звільняти зі служби значно пізніше.

У деяких районах Сєвєродонецька люди знайшли місця на дахах багатоповерхівок, звідки можна зателефонувати рідним. Однак про цю можливість швидко стало відомо. Відтоді військові почали уважно оглядати дахи. Кого там знаходять – забирають до комендатури.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02HUHVHS6k5jYXZrhM2sRQQuRs6be...]]>