Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 14.02.2023

14-02-2023

Надбавка за кожен кілометр – так росіян мотивують до наступу, 127 навчальних закладів в окупації відправили на дистанційне навчання – у приміщеннях розміщуються військові.

На тимчасово окупованих територіях Луганської області школярів примусово переводять на дистанційне навчання, аби звільнити місце для військових з рф.

У так званому «уряді лнр» повідомили, що 127 освітніх установ перейшли на дистанційний формат навчання у зв'язку із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції.

Однак, перевищення епідпорогу наразі складає лише 14,7 %. Та й зазвичай в таких випадках оголошують карантин, але це нетривала міра звільнення приміщень.

Водночас окупаційна адміністрація має проблеми з розселенням новоприбулих окупантів, тому й знайшла вихід для довгострокового розміщення бойовиків.

Через значну кількість санітарних втрат серед загарбників пологовий будинок у Луганську вже декілька місяців використовують для лікування поранених військовослужбовців рф.

Крім того, під військовий шпиталь переобладнано й приміщення дитячої лікарні № 3. Народжувати та лікувати дітей місця немає.

Крім того, через відсутність металевих жетонів з особистим номером, за яким можна ідентифікувати тіло загиблого військовослужбовця, особовий склад підрозділів 20-ї армії рф, що діють у Луганській області, зобов’язали носити у нагрудній кишені гільзу із клаптиком паперу в ній. Там кожен окупант повинен зазначити інформацію про себе.

На жетони грошей нема – на штурмові дії нібито є. Щоб мотивувати особовий склад до наступу, у підрозділах противника розповсюджується агітація про добові грошові надбавки за участь у штурмових діях. До того ж, анонсовано доплату кожному загарбнику за кілометр просування по українській землі.

Упродовж 13 лютого наші воїни відбили атаки окупантів в районах Невського, Кремінної, Кузьминого, Шипилівки і Білогорівки.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник обстріляв з танків, мінометів та артилерії Стельмахівку, Макіївку, Площанку, Невське, Діброву і Білогорівку.

Українська авіація протягом минулої доби завдала 15 ударів по районах зосередження окупантів. Також, наші захисники збили два ворожих літаки - Су-24М та Су-25.

Підрозділи ракетних військ і артилерії, в той же час, уразили пункт управління, 7 районів зосередження живої сили, 2 станції РЕБ, а також склад боєприпасів російських окупантів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02euiZ5sUq8gyBd811G98SkRK4hcB...]]>