Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 13.02.2023

13-02-2023

Не вистачає лікарів на поранених окупантів – у так званій «лнр» в шпиталі залучатимуть волонтерів, які пройшли курси першої допомоги; розмір зарплати в окупантів: «щоб люди не відчували себе покинутими»; у Кремінній ціни на продукти вдвічі вищі, ніж навіть у сусідньому Сєвєродонецьку.

У так званій «лнр» намагаються створити програму соціально-економічного розвитку до 2030 року, за якою на цій території мають досягти усіх показників відповідно до загальноросійського рівня.

Зокрема, щоб усі жителі змогли знайти заробіток, вони залучаються до робіт тимчасового характеру.

Щоправда, рівень заробітних плат не дорівнюватиме розміру таких виплат в рф. За словами окупаційної влади: «виплачуватиметься така зарплата, щоб люди не відчували себе покинутими та могли мати кошти для існування».

У псевдореспубліці вже декілька місяців обіцяють зайнятися державним регулюванням цін, щоб «існування» населення стало дещо простішим.

Втім, жителі Кремінної про ці наміри тільки чули. Ціни на харчі в магазинах там вдвічі вищі, ніж навіть у сусідньому (і, до речі, теж прифронтовому) Сєвєродонецьку. Літні люди ледве дозволяють собі необхідний мінімум.

Багато робіт тимчасового характеру є в шпиталях, куди росіяни звозять поранених на лінії фронту та після чергової «бавовни».

Їх така кількість, що не вистачає вже ані місцевих лікарів, ані тих, що приїхали з рф.

У так званій «лнр» знайшли вихід – там мають намір організувати курси навчання сестринській справі для волонтерів. Зараз навчання сестринській справі розвивається по всій рф на базі місцевих медустанов. На черзі – й окупована Луганщина.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Кремінної і Білогорівки.

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли Новоселівського, Макіївки, Невського, Діброви і Білогорівки.

Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження окупантів, а також 3 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

А наші ракетники і артилеристи уразили 10 районів зосередження живої сили, 1 позицію протиповітряної оборони та 3 склади боєприпасів противника.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02HB71wEwD87Jpy1HX9JbU2V62NpH...]]>