Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 12.03.2023

12-03-2023

Примусова мобілізація – без паспорту рф гроші не заплатять, жінки з окупованої території вимагають повернути з фронту чоловіків за віком, через понад два тижні загарбники звернули увагу на підтоплення Борівського.

Близько 400 домоволодінь в Борівському та Сиротиному вже підтоплені ґрунтовими водами. Про надзвичайну ситуацію природного характеру місцеві жителі заявляли ще в лютому. Екосистема навколо населених пунктів за рік війни значно змінилася, зокрема, знищені гектари лісів.

Тому вода почала прибувати в значно більших обсягах, ніж зазвичай. Втручання влади необхідно було терміново, але людей почули лише посеред березня, коли ті вже самостійно почали рятувати свої домівки від знищення.

Втім, окупанти пообіцяли втрутитися і спробувати щось зробити. Про строки порятунку потопаючих поки ніхто не говорить.

Російська влада продовжує заходи з примусової паспортизації населення Луганської області. Так, військове керівництво рф в обов’язковому порядку вимагає від всіх мобілізованих підписувати довготривалі контракти на проходження військової служби в армії рф.

Для цього необхідно обов’язково мати серед решти документів копію паспорта громадянина рф.

В іншому випадку військовослужбовцям та членам їхніх родин погрожують у відмові всіх встановлених виплат та соціального захисту, передбаченого для військовослужбовців рф.

Тим часом, близько 500 жінок звернулись до керівництва рф із претензією, що у так званій «лнр» не діє російське законодавство. А саме, військове командування не приймає рапорти щодо звільнення за віком у чоловіків. Останні, напевно, й самі бажають повернутися додому, щоб залишитися живими, але вся система проти.

Протягом 11 березня на Куп’янському та Лиманському напрямках противник зберігав свою суттєву військову присутність у прикордонних районах для недопущення перекидання наших підрозділів на інші напрямки.

Також протягом попередньої доби окупанти безуспішно намагалися прорвати оборону наших військ, здійснивши артилерійські обстріли районів населених пунктів вздовж лінії бойового зіткнення.

Зокрема, Новоселівського, Невського, Кузьминого, Білогорівки, Діброви та Стельмахівки.

Авіація Сил оборони за добу завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 4 райони зосередження особового складу противника, один склад боєприпасів та 2 місця розгортання станцій РЕБ противника.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid024mrytVn19MutF1JroLeXb2vXQd7...]]>