Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 11.03.2023

11-03-2023

Для в’їзду в ростовську область у жителів Луганщини вимагають паспорт рф або візу, у паспортних столах необхідно перекладати документи на російську, на території окупованого регіону значна нестача готівки.

Про те, що кордонів між так званою «лнр» та рф вже нема, як і про скасування перевірок, жителі окупованої Луганщини чули неодноразово.

Чули і вірили. А от коли хтось із них забажав побачити, що коїться там насправді, стикаються все з більшими труднощами – на місці і кордон, і митні пункти, й, відповідно, величезні черги.

А віднедавна діють і додаткові обмеження щодо пропуску з боку ростовської області. По-перше, росіяни власноруч визначили зручні пункти перетину, де відбуватиметься пропуск осіб. Поза їх межами в’їзд в регіон заборонений.

По-друге – за відсутності паспорту рф чи так званої «лнр» перетнути кордон можна лише за певних умов. При перевірці вимагають візу, а також посвідчення біженця, свідоцтво про надання тимчасового притулку на території рф чи свідоцтво про розгляд клопотання про визнання біженцем в рф.

Пояснюють, що заходи зумовлені необхідністю додаткового контролю переміщень осіб з території Донбасу. Кордонів нема – посилений контроль є.

Щось пішло і не так під час примусової паспортизації в області. Через неосвіченість працівників паспортних столів, вирішено ввести додаткові умови для отримання паспорту рф. А саме, при поданні заяви слід зробити переклад низки документів з української на російську мову. Це спрощує роботу певних органів, але відтермінує видачу паспорта і бажання його отримати.

Невміння організувати прості процеси життєзабезпечення поступово проявляється в кожній сфері. Так, в окупованих районах Луганщини спостерігається нестача готівкових коштів. Кількість банкоматів і терміналів в регіоні обмежена, подекуди їх робота заблокована.

Обсяг готівки, яка завозиться з території рф, протягом року ніхто не змінював. Втім, на її отримання зараз претендує не тільки місцеве населення, а й десятки тисяч військових рф, які базуються в області. Пріоритет надають, звісно, бойовикам. Те, що залишиться, видають цивільним клієнтам банку. Черги із невдоволених зростають щодня.

Стосовно фронту. На Лиманському напрямку противник намагається покращити тактичне положення. 10 березня вів безуспішні наступальні дії у напрямку Невського, Кремінної, Білогорівки.

Здійснив артилерійські обстріли Червонопопівки, Новоселівського, Стельмахівки, Невського, Кузьминого, Білогорівки і Діброви.

Українська авіація за добу завдала 11 ударів по районах зосередження окупантів та удару по позиції зенітно-ракетного комплексу противника.

Також наші захисники збили ворожий безпілотний літальний апарат типу «Орлан-10».

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 5 районів зосередження особового складу противника, 1 засіб протиповітряної оборони та склад боєприпасів ворога.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02JAEdwZGXQVVMXqhJ3ar3NFDQHNv...]]>