Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 10.04.2023

10-04-2023

Противник без успіху атакував поблизу Діброви, на Старобільщині «асвабадітєлі» вкрали котельню у дитячому садочку, загиблих окупантів на Попаснянщині ховають під старими пам’ятниками – прізвища перешліфовують.

«Ворог продовжує підключати піхоту, коли намагається знайти щілини в нашій обороні. Цього разу окупанти спробували вести безуспішні наступальні південніше Діброви, – поінформував Олексій Смирнов, виконуючий обов’язки начальника обласної військової адміністрації. – Втрати, які кадровим військам рф наносись українська армія, росіяни поповнюють за рахунок мобілізованих».

За минулу добу артилерійських обстрілів з боку загарбників зазнали Новоселівське, Макіївка, Невське та Білогорівка.

Олексій Смирнов також додав, що противник все ще має суттєву перевагу в кількості артилерійських снарядів.

Втім, вихідними на Лиманському та Куп’янському напрямках були знищені два склади з боєкомплектом росіян.

Авіація Сил оборони, у свою чергу, за добу завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також збито 6 ворожих БпЛА: 3 – типу «Ланцет», 2 – «Зала» та 1 – «Суперкам».

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 4 зенітно-ракетних комплекси, 11 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, склад боєприпасів та 5 станцій радіоелектронної боротьби ворога.

Не припиняються випадки насильницького викрадення цивільного населення російськими загарбниками.

Зокрема, у Старобільську вони проводять обшуки місць проживання громадян, яких підозрюють у підтримці України та вивозять людей у невідомому напрямку – без повернення.

А поряд, у Чмирівці, в дитячому садочку загарбники демонтували котельню, елементи якою зникли в невідомому напрямку.

Однак, де цинізм зашкалює, так це на Попаснянщині. Там окупанти знімають кам'яні пам'ятники з могил на кладовищах, везуть їх в Кадіївку, де перешліфовують надписи.

Потім на крадені з цвинтарів плитах наносять прізвища та ім'я вбитих загарбників. Рішення обумовлене тим, що це більш ніж в три рази дешевше, ніж замовляти новий пам'ятник.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0oXpgcqWDtyXvU75837pgKvRBrea6...]]>