Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 10.02.2023

10-02-2023

Хворим, яким необхідна госпіталізація, з окупованої Луганщини рекомендують звернутися до лікарень сусідніх областей рф, в школах так званої «лнр» офіційно дозволили агітацію за провладну партію, на дев’ятому році загарбники спробують створити першу програму розвитку регіону «на якусь найближчу перспективу».

Вже протягом декількох місяців на окупованій частині Луганщини росіяни поступово звільняють лікарні від цивільних – виписують тих, хто одужав, а нових не приймають. Бо значна частина медзакладів вже переобладнана під військові шпиталі.

Як повідомили в так званому «мінздраві лнр», наразі триває організація надання планової медичної допомоги хворим з Луганщини на прилеглих територіях – це і ростовська, і воронезька, і білгородська області.

Тобто, якщо необхідна госпіталізація, рекомендовано їхати до лікарень сусідніх регіонів. Чи розраховані вони на приймання додаткової кількості пацієнтів? Наврядчи – там ї своїм місць ледве вистачає.

Тим, хто не потребує термінового втручання, не рекомендують нічого – і до місцевих медзакладів не госпіталізують, і не відправляють на рф.

Більше уваги приділено навчальним закладам захоплених територій. Там офіційно дозволили агітацію за провладну партію. Провладною партією, до речі, і дозволено. Зокрема, в Луганську презентували партійний проєкт «Нова школа». Серед його напрямів – «Обличчя героїв», «Грім перемоги», «Парта героя», «Малюємо перемогу», «Кіноуроки у школах росії».

У цьому ж місті школярам організували семінар відносно роботи з безпілотними літальними апаратами. Готують завчасно.

Тим часом, окупаційна влада Луганщини на дев’ятому році замислилася на планом розвитку території. Навіть видане відповідне розпорядження: сформована робоча група, основним завданням якої є написання програми розвитку регіону «на якусь найближчу перспективу та більш довгострокову».

Протягом 9 лютого підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Стельмахівки і Діброви.

На Куп’янському та Лиманському напрямках під вогневе ураження росіян потрапили Новоселівське, Стельмахівка, Червонопопівка, Діброва і Серебрянське лісництво.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 18 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів та 4 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

Сили протиповітряної оборони за добу збили 3 БпЛА противника. За попередньою інформацією, два типу «Орлан-10» та один «Оріон».

Підрозділи ракетних військ і артилерії в той же час уразили 2 пункти управління ворога, 5 районів зосередження живої сили, склад боєприпасів та позицію ППО противника.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02Thb3WSz5BtiiNEkUG7xPYVR3XsN...]]>