Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 09.04.2023

09-04-2023

Ворог активізував обстріли деокупованих сіл, в Лисичанську ліки роздають в мобільному пункті медики-гастролери, під час вступу до вишу рф абітурієнти з так званої «лнр» можуть отримати додаткові бали за наявність відзнаки «ГТО».

На Лиманському напрямку минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії південніше Кузьминого, що у Кремінській громаді.

Артилерійських обстрілів від росіян зазнали Макіївка, Невське, Діброва та Білогорівка.

«В ті дні, коли ворог через негоду не може задіяти бронетехніку при черговій спробі нападу, він збільшує кількість артобстрілів, – зазначив виконуючий обов’язки начальника Луганської обласної військової адміністрації Олексій Смирнов. – Так, у квітні від ворожого вогню потерпають, переважно, деокуповані населені пункти Красноріченської громади. На цій ділянці росіяни почали більш активно застосовувати реактивну, далекобійну артилерію та авіабомбардування. За попередніми даними, зруйновано майже 60 % житлового фонду. На території цих населених пунктів ще залишаються 137 цивільних осіб, яких ми щоразу вмовляємо до евакуації».

Авіація Сил оборони за добу завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також, наші захисники збили 2 БпЛА типу «Supercam», 6 БпЛА типу «Орлан-10» та 6 БпЛА типу «Zala».

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 2 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, склад боєприпасів, позицію засобів протиповітряної оборони та 5 станцій радіоелектронної боротьби противника.

Колаборантів – вистачає, комунальників – ні. Якщо керувати населеними пунктами окупанти знайшли кому, то налагодити системи життєдіяльності там не в змозі. Після березневого снігопаду на вулицях прифронтових міст все ще лежать обірвані електропроводи, по яких пересуваються люди та транспорт.

У Лисичанську за дев’ять місяців не змогли відновити нормальну роботу закладів охорони здоров’я. Допомогу там надають у нещодавно облаштованому мобільному пункті. Приймають медики з Луганська, видають ліки від застуди, тиску, знеболювальні та інші препарати. Але ж вони невдовзі поїдуть. Що далі?

Втім, є преференції для молоді. Знайшли їм майбутнє в минулому. Додаткові бали при вступі до російських вишів надаватимуться тим абітурієнтам із так званої «лнр», хто має відзнаку «ГТО» - як то кажуть «готов к труду и обороне».

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0Y7iej8D9fA8wVTyb3JQbEcHZXmDb...]]>