Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 02.04.2023

02-04-2023

Наші військові у важких погодних умовах відбивають наступи росіян в районі Кремінної, в окупованих селах загарбники неорганізовано проводять примусову заміну документів, у Троїцькій громаді посилено шукають партизан.

Південніше Кремінної регулярні російські війська вели безуспішні наступальні дії минулої доби.

«Наші бійці зараз тримають оборону у надважких погодних умовах. Втім, їм вдається випереджати рішення ворога і своєчасно зупиняти його, – наголосив виконуючий обов’язки начальника Луганської обласної військової адміністрації Олексій Смирнов. – Не маючи бажаних результатів на фронті, росіяни цинічно воюють із мирними громадянами. Зокрема, по будинках в Невському на Сватівщині вони вдарили як з артилерії, так і з авіації. Щонайменше п’ять зруйнованих будинків розташовані поряд – на одній вулиці».

Також під вогонь росіян потрапили Новоселівське, Діброва та Білогорівка.

Не жаліє цивільних противник і в тилу. Після ефективного вогневого ураження по районах зосередження живої сили та техніки, у Троїцькій громаді окупанти посилили контррозвідувальний режим.

Проводиться перевірка місцевих жителів, у окремих населених пунктах відключено мобільний зв'язок.

Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Також наші захисники збили ворожий безпілотний літальний апарат типу «Орлан-10».

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 2 склади боєприпасів противника та одну реактивну систему залпового вогню.

Окупанти поспішають замінити місцевому населенню усі можливі документи на аналогічні папірці російського зразка. Але виходить в них це не дуже погоджено.

Так, загарбники відкрили пункти прийому документів для оформлення паспорту рф в Білокуракиному, Марківці та Міловому.

А от в Біловодську зіграли наввипередки. Туди приїхав мобільний пункт заміни посвідчень водіїв, де також можна отримати реєстраційні документи, державні номерні знаки. Втім, зробити це можливо тільки маючи паспорт рф. Трохи поспішили.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid034NB56eNTvoJswcBAgsyHKwGqEKz...]]>