Про профілактику виробничого травматизму й профзахворюваності у м. Сєвєродонецьку

24-05-2016

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворюваннях України у відповідності зі статтею 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, попередження нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань і інших випадків загрози здоров'ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці. Стаття 51 Закону встановлює перелік основних заходів, спрямованих на попередження нещасних випадків, усунення погрози здоров'ю працівників, викликаних умовами праці, серед яких:

1.    участь страхових експертів у розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

2.    надання страхувальникам необхідних консультацій;

3.    участь у навчанні, підвищенні рівня знань працівників, що вирішують питання охорони праці;

4.    перевірка стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах;

5.    пропаганда безпечних і нешкідливих умов праці, поширення нормативної та спеціальної літератури, наглядної інформації з питань соціального страхування від нещасних випадків та охорони праці.

Виходячи з аналізу виробничого травматизму на підприємствах зареєстрованих в м. Сєвєродонецьку, його стан по кількісному показнику, відноситься до середньої групи. У 2015 році кількість нещасних випадків залишилось на рівні 2014 року – 17 випадків, але кількість підприємств, зареєстрованих в м. Сєвєродонецьку суттєво збільшилось у зв’язку з переміщенням та перерегістрацеєю з інших регіонів  України. Відділенням забезпечена участь страхового експерта у розслідуваннях всіх зареєстрованих нещасних випадків та професійних захворювань на підприємствах міста.

Щоквартально страховим експертом відділення виконується аналіз виробничого травматизму, за результатами якого інформація направляється в Сєвєродонецьку міську раду для вжиття заходів, а роботодавцям  рекомендації щодо реалізації заходів по підвищенню рівня профілактичної роботи з попередження виробничого травматизму й профзахворюваності.         Сектором профілактики травматизму на підставі аналізу  складаються інформаційні листи, які поширюються серед страхувальників на семінарах, нарадах, круглих столах. За 2015 рік сектором профілактики було виконано 4 перевірки страхувальників, під час яких було виявлено 11 порушень нормативно-правових актів про охорону праці. У теперішніх умовах, коли діє постанова Кабінету Міністрів України щодо тимчасової заборони проведення перевірок підприємств, установ та організацій, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Сєвєродонецьку Луганської області проводить профілактичну роботу шляхом проведення семінарів, нарад, «круглих столів», бере участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці (СУОП) на підприємствах. За 2015 рік сектором профілактики виробничого травматизму проведена наступна робота:

1. надано 36 консультацій страхувальникам ,
  2. проведено 6 семінарів ,
  3. прийнято участь у 3 «круглих» столах ,
  4. підготовлено 8 виступів на телебаченні.
  5. на 16 підприємствах опрацьовано і впроваджено систему управління охороною праці (СУОП).

Навіть у теперішній нелегкий час економічної нестабільності у державі сектор профілактики травматизму Сєвєродонецкого відділення не здає своїх позицій у роботі з реалізації покладених на нього завдань.

Завдяки прикладеним зусиллям і підвищеному почуттю відповідальності за свою роботу сектор профілактики травматизму Сєвєродонецкого відділення успішно вирішує покладені на нього завдання, що стимулюють роботодавців ефективніше вирішувати питання охорони праці й створення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях.

О.М. Мурзенко, завідуючий сектору профілактики виробничого травматизму та впровадження інформаційних технологій ВД Фонду ССНВ України в м. Сєвєродонецьку Луганській області