Про перевиконання бюджету за 9 місяців 2019 року

17-10-2019

Згідно зі ст.78 Бюджетного кодексу України прийняття рішення міською радою щодо внесення змін до бюджету можливо за умови перевиконання доходної частини міського бюджету не менш ніж на 5% за звітний період за підсумками 1 кварталу та в наступних періодах.

Виконання доходної частини міського бюджету за 9 місяців 2019 року склало 105,25% без урахування трансфертів з державного бюджету, що у грошовому виразі відповідає 30,3 млн грн.

Таким чином, у жовтні місяці до настання наступного звітного періоду (10 місяців) сума, що можлива до розподілу, склала 30,3 млн грн.

Після розгляду депутатськими комісіями бюджетних запитів та звернень головних розпорядників бюджетних коштів сума асигнувань на першочергові невідкладні видатки склала 16,5 млн грн. Нерозподілений залишок коштів, який можливо включити до видаткової частини бюджету  у жовтні місяці, склав 13,8 млн грн. (30,3 – 16,5 = 13,8).  Зазначений резерв було запропоновано затвердити за кодом програмної класифікації видатків 7693 «Інші заходи, пов’язаня з економічною діяльністю». Включити  ці кошти до видаткової частини міського бюджету саме у жовтні було необхідно у зв’язку з тим, що за результатами виконання доходів за 10 місяців менш ніж на 5%, можливість їх використання у подальшому на потреби міста відсутня. Це так званий резерв, тобто фактично ці кошти не використовуються на оплату будь-яких витрат. При необхідності проведення невідкладних витрат міською радою буде внесено відповідні зміни до видаткової частини міського бюджету, а саме: зменшено планові асигнування за цим кодом витрат (КПКВКМБ 7693) та виділено на інший потрібний код (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, благоустрій, тощо). І лише у цьому випадку кошти буде профінансовано.

Інформація Фінансового управління Сєвєродонецької міської ради