Ви тут:

Призначення житлової субсидії за новим порядком, який набрав чинності у травні 2021 року

25-05-2021
Категорія: 

До уваги громадян!

     19.05.2021 Урядом прийнято постанову  Кабінету Міністрів України, якою   внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України   від  21.10.1995 № 848.

    Розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020—2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

надавалася у грошовій безготівковій формі;

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень    (будинків);    індивідуальні   забудовники,  будинки  яких     не  прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);

була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

      Рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян приймається на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій у квітні 2021 року на відповідність вимогам, зазначеним в змінах до Порядку надання  населенню житлової субсидії.

       Заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, подані за формами, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики від 2 травня 2018 року  № 604, — в редакції наказу Міністерства соціальної політики від 17 травня 2021 року № 242, залишаються дійсними.

     Житлова   субсидія   особам, які звернулися за її призначенням у травні — вересні 2021 року, за бажанням громадян буде призначатися починаючи з травня 2021 року.

    Громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020—2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення,  необхідно  до 1 вересня 2021 року повідомити  органи  соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається.

       

                 Щодо  змін до Порядку  надання населенню житлової субсидії з травня 2021 року

     Відтепер житлова субсидія не призначатиметься, якщо:

   1. Будь-хто зі складу домогосподарства чи член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності траспортний засіб, що підлягає державній реєстрації (крім мопеда та причепа), з року випуску якого минуло менше 5 років, або більше одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше 15 років.
   2. Будь-хто зі складу домогосподарства чи член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартира, будинок), крім житла,  яке належить на правах сумісної або часткової власності,  розташованого в сільській місцевості, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, АР Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення.
   3. Будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням здійснив на суму, що на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн:

  •    - купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг);
  •   -  платіж  (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об'єктів спадщини та дарування);
  •   -  внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
  •   -   благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
  •   -   надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.

 

    4. У будь-кого зі складу домогосподарства чи члена сім’ї особи зі складу домогосподарства станом на 1 число місяця, з якого призначається субсидія, є депозит, який перевищує 100 тис. гривень;

   5. Будь-хто зі складу домогосподарства чи член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням здійснив операції з купівлі іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн.

  6. Наявна прострочена понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн);

    7.  У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи, осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою, осіб, які вважаються безвісно відсутніми або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти);

   8. У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:

  •    - в них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
  •   - нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
  •   - ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
  •  - такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів (крім службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами).

  9. Житлова субсидія не призначається, якщо під час проведення автоматичного розрахунку житлової субсидії на опалювальний сезон у будь-кого із складу домогосподарства, які мали заробітну плату менше від розміру мінімальної заробітної плати не більш як на 50%, а в обласних центрах та містах обласного значення не більш як на 20% під час призначення субсидії з травня 2021 року,  до структурного підрозділу з питань соціального захисту надійде інформація про несплату особою (або за неї) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи сплату його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, УСЗН приймає рішення про припинення надання раніше призначеної житлової субсидії.
      З травня 2021 року  призначення субсидії відбувається лише в грошовій формі. Виключення становлять громадяни, які мають заборгованість з оплати понад 340,00грн на 01.05.2021року.  У разі наявності такої заборгованості житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, що настає за тим, у якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

   Постановою скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається.

Управління соціального захисту населення

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)
279
0