Прийнято звернення із вимогою вжиття дій щодо систематичного підкупу виборців і розхитування суспільно-політичної ситуації у Сєвєродонецьку та Луганській області НДУ Сергієм Шаховим

28-05-2019

28 травня члени виконкому прийняти звернення до Президента України Зеленського В.А., голови Верховної Ради України Парубія А.А., міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., голови Служби безпеки України Грицака В.С. та Генерального прокурора України Луценка Ю.В. із вимогою вжиття дій щодо систематичного підкупу виборців і розхитування суспільно-політичної ситуації в місті Сєвєродонецьку та Луганській області народним депутатом України Сергієм Шаховим.

Також вирішено звернутися до депутатів Сєвєродонецької міської ради,  до громадських організацій та політичних партій у м. Сєвєродонецьку, до органів місцевого самоврядування Луганської області з пропозицією підтримати звернення виконкому міськради до Президента України Зеленського В.А., голови Верховної Ради України Парубія А.А., міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., голови Служби безпеки України Грицака В.С. та генерального прокурора України Луценка Ю.В.

ЗВЕРНЕННЯ

членів виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради

до Президента України Зеленського В.А.,

голови Верховної Ради України Парубія А.А.,

міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б.,

голови Служби безпеки України Грицака В.С. та

генерального прокурора України Луценка Ю.В.

Звертаємося до вас із вимогою вжиття дій щодо систематичного підкупу виборців і розхитування суспільно-політичної ситуації в місті Сєвєродонецьку та Луганській області народним депутатом України Сергієм Шаховим.

З 2012 року Сергій Шахов під брендами різних політсил (Комуністична партія України, Партія регіонів, Блок Петра Порошенка – Солідарність, Наш край) вів спроби зайти самому та провести своїх людей до Верховної Ради України, і завжди для цього завжди використовувався підкуп та махінації.

Після підписання Указу Президента України №303/2019 від 21.05.2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» незаконна діяльність Сергія Шахова активізувалася. Він організовує масштабну роздачу цукру у Сєвєродонецьку та інших населених пунктах Луганської області начебто з благодійними намірами, а за фактом - в обмін на паспортні дані і номери мобільних телефонів потенційних виборців. На пакетах цукру в різних округах Луганської області написані прізвища майбутніх кандидатів в одномандатних округах і напис «Луганщина Наш край Команда Сергія Шахова». Разом з цукром кожному потенційному виборцю роздається купа агітаційної продукції цієї політсили. Таким чином створюється виборча сітка - секта в кожному багатоквартирному будинку, мікрорайоні, вулиці усіх населених пунктів Луганської області, призначаються так звані «смотрящі», які за дорученням Сергія Шахова скликають населення на різні заходи, як це було під час президентської кампанії. Так у Сєвєродонецьку та інших містах області на зборах потенційних виборців проводиться агітація, роздається цукор, цукерки, тощо. Розширюючи виборчу сітку – секту Сергій Шахов займається їх системним підкупом. Відбувається пряме порушення ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», що підпадає під дію ч. 2 ст. 160 Кримінального кодексу України. Розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних з підкупом виборців, належить до компетенції національної поліції, але чомусь в Луганській області вона не вживає жодних дій до Сергія Шахова.

22 травня депутати Верховної Ради України провалили законопроект про зміну виборчого законодавства. Сергій Шахов голосував також проти нього, бо лише стара виборча система дає йому шанс подовжити політичне життя. Він розраховує за гроші та цукор знову пролізти до Верховної Ради.

Фото-, відеоповідомлення про масову роздачу цукру в Луганській області так-званою «командою Шахова», а особливо у м.Сєвєродонецьку, постійно з’являються у ЗМІ, на телебаченні та Інтернет-мережах. Є неодноразові звернення громадян у правоохоронні органи щодо проведення незаконної передвиборчої агітації Сергієм Шаховим (ПІДКУП ВИБОРЦІВ), але правоохоронні органи чомусь не реагують на відверте беззаконня, а в деяких випадках роздача цукру проходить за безпосередньої охорони та участі поліцейських.

За оцінкою Луганського обласного відділення Комітету виборців України, проведення такого масштабного підкупу було б неможливим, якби не лояльність та підтримка місцевої (обласної) поліції. По області транспортується та безкоштовно роздається цукор десятками тонн, швидше за все, без належного бухгалтерського оформлення та сумнівної якості, оскільки в багатьох випадках люди звертають увагу, що солодкий продукт відрізняється кольором (більш темний), чим той, що реалізується в торгівельних мережах. При перевірці відсутні сертифікати якості.

Слід зазначити, що у своїх махінаціях Сергій Шахов опирається на свого колишнього політтехнолога, якого рік тому завдяки підкупам поставлено виконуючим обов’язки голови Луганської облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації щоб прикривати всі махінації та беззаконня, особливо через обласні правоохоронні та силові структури.

Заявляємо, що злочинні дії народного депутата України Сергія Шахова та його оточення дестабілізують і загострюють суспільно-політичну ситуацію в Луганській області, а особливо в місті Сєвєродонецьку, який на сьогодні є обласним центром та знаходиться неподалік від лінії проведення ООС.

Враховуючи вищевикладене, просимо негайно втрутитися в ситуацію та вжити заходів щодо злочинних дій народного депутата України Сергія Шахова.

За дорученням виконавчого комітету

Сєвєродонецької міської ради

Кликните по изображению для просмотра в полном размере