Ви тут:

Пріоритетні завдання у сфері охорони здоров’я на 2022 рік

14-01-2022
Категорія: 

12 січня на черговому засіданні Уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав пріоритетні завдання Кабміну у сфері охорони здоров’я на поточний рік.

На думку очільника Уряду 2022-й має стати переломним не лише з точки зору пандемії, але й у питаннях трансформації нашої держави в багатьох сферах, зокрема й у медичній галузі.

«Серед ключових позицій – це суттєве збільшення рівня оплати праці наших медиків, а також забезпечення додаткових фінансових гарантій для медичних працівників. Мінімальна зарплата лікаря на рівні 20 тис. грн – це вагомий результат для нашої країни», – зазначив Денис Шмигаль.

Підвищення зарплат не єдине нововведення, яке чекає медичну галузь у 2022 році. Завдяки рекордному бюджету НСЗУ буде підвищене фінансування лікарень, що надасть змогу оновлювати й модернізувати медзаклади.

Особливо важливим процесом має стати розвиток системи трансплантації в Україні. Минулого року з’явилися перші оптимістичні результати: в Україні було зроблено понад 300 трансплантацій. Цей проєкт отримав належне фінансування і підтримку з боку держави. Наразі в Україні діє 26 центрів із трансплантації, яким витрати на операції з пересадки органів повністю покриваються з держбюджету.

Серед багатьох планів із модернізації медицини на 2022 рік прем’єр-міністр виділив також розширення сфери дії експериментального проєкту з аеромедичної евакуації.

Крім того, у 2022 році триватиме впровадження Paperless (режим без паперів) у сфері охорони здоров’я. Охоплення цифровими послугами має сягнути не менше 34 млн громадян України. Поміж іншого, планується запровадити нові електронні сервіси для пацієнтів щодо неонатального скринінгу, донорства крові та її компонентів, електронних рецептів на всі рецептурні лікарські засоби та інші послуги у сфері охорони здоров’я.

Набрала чинності ]]>постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 році» від 29.12.2021 № 1440]]> , яка регулюватиме порядок оплати медичних послуг у 2022 році. Вона забезпечує оплату медичних послуг, що надаватимуться закладами охорони здоров’я за рахунок коштів держбюджету в межах Програми медичних гарантій, в тому числі за укладеними договорами та договорами про реімбурсацію.

Зокрема, після набуття чинності постанови, Національна служба здоров’я України розпочне процес укладання договорів із закладами охорони здоров’я, які відповідають вимогам до надавача медичних послуг, а також з аптечними закладами на реімбурсацію лікарських засобів.

Населення, у свою чергу, отримуватиме якісні медичні послуги, відповідно до переліку пакетів медичних послуг, а також лікарські засоби, вартість яких відшкодовується згідно з затвердженою постановою.

Цьогорічний бюджет програми медичних гарантій становить 157,3 мільярда гривень, що на 33,8 мільярда більше, ніж у 2021 році. Окрім збільшення фінансування, до програми медичних гарантій було додано до 36 попередніх ще 2 нових пакети медичних послуг:

- пакет «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру», на який передбачено 2,5 млрд грн, для  забезпечення стабільності роботи інфекційних відділень та закладів;

- пакет «Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня», який стимулюватиме розвиток стаціонарно-замісних підходів, щоб не тримати пацієнта у лікарні без необхідності.

Нагадаємо, Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачає, що держава гарантує у межах програми медичних гарантій повну оплату коштом Державного бюджету України необхідних медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

- екстреної медичної допомоги;

- первинної медичної допомоги;

- вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

- третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

- паліативної медичної допомоги;

- медичної реабілітації;

- медичної допомоги дітям до 16 років;

- медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

- громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

МОЗ змінив і підходи до формування пакетів медичних послуг на надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Оплата лікування пацієнтів з  COVID-19 у 2022 році у стаціонарах відбуватиметься за двома пакетами.

Пацієнти, як і раніше, будуть отримувати всю медичну допомогу у стаціонарах безоплатно. Всі надані послуги будуть оплачені медзакладам за договором з Національною службою здоров’я. Це забезпечить фінансовий захист пацієнтів із коронавірусом.

Зокрема, НСЗУ оплачуватиме медзакладам лікування за двома пакетами:

- готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;

- стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19.

На перший пакет зможуть законтрактуватись лише ті заклади, які були визначені ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тисяч населення відповідної області. Наразі регіональними департаментами охорони здоров'я вже подано переліки таких закладів. Після чого з медзакладами, які пройдуть перевірку на відповідність вимогам НСЗУ, будуть укладені договори. У програмі медичних гарантій на 2022 рік для них передбачено майже 2,5 млрд гривень. Щомісяця такий заклад отримуватиме оплату по глобальній ставці у розмірі 1 053 510 грн.

Під час розрахунку було враховано заробітну плату для чотирьох команд, які постійно мають бути в закладі. Умовою отримання цих коштів є наявність постійного залишку лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування інфекційних захворювань, зокрема COVID-19.

Контрактування на другий пакет доступне всім закладам, які відповідають вимогам, визначеним Національною службою здоров’я України. На цей напрям у бюджеті передбачено 16,9 млрд гривень. Оплата здійснюватиметься, зокрема, залежно від важкості пролікованого випадку. У розрахунку тарифу враховано заробітну плату та плату на необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

Нагадаємо, що у 2021 році оплата лікування пацієнтів з COVID-19 відбувалась за двома пакетами медичних послуг. Зокрема, йдеться про пакет “Стаціонарна допомога пацієнтам із COVID-19” та другий пакет, який покривав стаціонарну допомогу, що надавалась протягом квітня-травня тими закладами, в яких не було договору з НСЗУ.

За матеріалами: ]]>https://moz.gov.ua/article/news/transformacija-medichnoi-sistemi-u-2022-roci-vidbuvatimetsja-priskorenimi-tempami-zavdjaki-rekordnomu-bjudzhetu-%e2%80%93-denis-shmigal]]>

]]>https://moz.gov.ua/article/news/programa-derzhavnih-medichnih-garantij-u-2022-roci-kilkist-paketiv-poslug-zbilsheno-do-38-a-finansuvannja-%e2%80%93-do-1573-mlrd-grn]]>

]]>https://moz.gov.ua/article/news/u-2022-roci-finansuvannja-kovidnih-paketiv-dlja-likaren-zbilsheno-do-194-mlrd-griven]]>





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)