Презентація програми «Спортивного ядра»
З моменту свого заснування наше молодіжне місто взяло курс на популяризацію здорового способу життя, розвиток фізкультури та спорту.
Сєвєродонецьк завжди пишався унікальними спортивними спорудами, великою кількістю секцій та спортивних майданчиків для дітей. Цього року керівництвом міста та депутатами міської ради було вирішено продовжити цю славетну традицію і побудувати на проспекті Центральному новітній спортивний комплекс, що отримав тимчасову назву «Спортивне ядро». Саме на цьому місці, під час масового захоплення городян фізкультурою та спортом, знаходився комплекс вуличних майданчиків для тенісу, волейболу, баскетболу, футболу та інших видів спорту. На сьогоднішній день від спортивних майданчиків залишився тільки спогад і кінохроніка, а місто зіткнулося з рядом проблем. Серед них недостатнє формування у населення в цілому і у дітей зокрема, навичок рухової активності, зменшення кількості вуличних спортивних майданчиків та майданчиків для активного відпочинку, погіршення стану здоров’я населення в цілому і дітей зокрема, недостатнє створення умов для досягнення фізичної та духовної досконалості.
Необхідність створення відкритої, єдиної споруди, що представляє собою стадіон з комплексом спортивних майданчиків, розташованих в кварталі 49А, обумовлена низкою причин: потребою суспільства в здорових, гармонійно розвинених, соціально орієнтованих і адаптованих людях, без чого неможлива побудова високорозвиненого суспільства в цілому і розвиток Сєвєродонецкa зокрема; вимогою громадськості щодо створення умов для масового заняття спортом, популяризації нових видів спорту; необхідності значного зростання кількості спортсменів, які можуть бути задіяні в спорті вищих досягнень; відсутність на території міста інших земельних ділянок, гармонійно пов’язаних з іншими спортивними об’єктами, їх інфраструктурою, зручним розташуванням; відповідністю генеральному плану міста щодо розміщення об’єктів спорту.
Відповідно до цих вимог була розроблена «Програма створення відкритої, єдиної споруди, що представляє собою стадіон з комплексом спортивних майданчиків, розташованих у кварталі 49А міста Сєвєродонецька», презентація якої відбулася в залі засідань ГО «САРГ». В заході взяли участь перший заступник міського голови Аркадій Коростельов, заступник міського голови Андрій Гавриленко, депутати Сєвєродонецької міської ради, представники громадських організацій, бізнесу та спортсмени.
Начальник відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради Юрій Кузьменко ознайомив присутніх з основними пунктами Програми. За його словами, Програма має за мету популяризувати здоровий спосіб життя, підвищити статус у суспільстві фізично розвиненої людини, створити умови для масового заняття спортом, розвитку спорту вищих досягнень, дитячо-юнацького спорту, створити умови для проведення змагань, занять спортом людей з обмеженими фізичними можливостями, а також відновлення історичного призначення кварталу 49А міста Сєвєродонецька.
Згідно з Програмою, спортивний комплекс займатиме територію 200 на 108 метрів, до якої будуть підведені всі комунікації (вода, електрика, тепло, каналізація). Для безпечного переходу проїжджої частини по вул. Федоренка, 33 до спортивних майданчиків буде організований пішохідний перехід і перекриття дороги по обидва боки від нього спеціалізованою конструкцією «лежачий поліцейський». Також ззовні комплексу будуть облаштовані парковки, а всередині – роздягальні закритого типу для чоловіків і жінок, душові кімнати і туалет. Територія «Ядра» буде оснащена системою поливу для зелених насаджень, лавами для відпочинку, урнами для сміття, тротуарними доріжками. На території будуть знаходитися господарський блок, торговий кіоск з продажу води, безалкогольних напоїв, бутербродів і спортивного харчування, а сама вона огороджена по всьому периметру металевою конструкцією з зовнішнім відеонаглядом.
За планом, комплекс буде складатися з таких майданчиків: поле для міні-футболу (72х48 м), поле комбіноване для баскетболу та волейболу (28х19 м), два тенісних корти (36х19 м), хокейна коробка (60х30 м), вуличні тренажери на майданчику (22х14 м), гімнастичний комплекс турніків «воркаут» (22х14 м), бігова доріжка по периметру комплексу спортивних майданчиків, яма для стрибків у довжину, майданчик для катання на роликах, скейті, ролердром, столи для настільного тенісу, ігрові дитячі майданчики, майданчик для заняття фітнесом, фізкультурно-оздоровчий комплекс з басейном. Під час презентації було наголошено, що покриття ігрових та спортивних майданчиків буде відповідати європейським стандартам.
В результаті реалізації програми Сєвєродонецьк отримає: підвищення свого авторитету, як міста, в якому створені умови для масового заняття спортом, підготовки спортсменів, заняття спортом осіб з обмеженими фізичними можливостями; перехід галузі фізичної культури і спорту на якісно новий рівень відповідно до європейських стандартів, надання заняттям спортом більш високого суспільного значення; формування єдиного спортивно-освітнього простору; зміцнення здоров’я дітей та батьків шляхом об’єднання зусиль лікувальних, оздоровчих і спортивних установ; стабільне зростання кількості українських спортсменів – членів національних збірних команд України, учасників Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, всесвітніх ігор і універсіад, чемпіонатів світу та Європи; зведення до мінімуму кількості дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, розвиток сімейних форм в області фізкультурно-спортивного виховання дітей.
Виконання заходів Програми дозволить реалізувати завдання, поставлені в Стратегії розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року, затвердженої сесією міської ради від 24 грудня 2015 року №15.
Після закінчення презентації учасники заходу взяли участь в обговоренні Програми, текст якої викликав низку питань та уточнень. Перший заступник міського голови Аркадій Коростельов відповів на всі питання та наголосив, що варіант програми не остаточним і може змінюватися. Учасники обговорення внесли свої пропозиції щодо доцільності встановлення тих чи інших майданчиків, організаційних питань та запропонували провести громадські слухання з приводу будівництва. Всі пропозиції були внесені до протоколу обговорення. Наступними кроками після їх внесення стануть розробка детального плану кварталу 49А, прийняття рішення про забудовника, розробка проекту.
Інф. «СВ»