Ви тут:

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

02-06-2021
Категорія: 

З початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм, не замислюючись над правилами безпечної поведінки, купаються у необладнаних місцях, нерідко - у стані алкогольного сп’яніння, пірнають у воду з човнів та урвищ, запливають далеко від берега. Така необачність стає причиною трагічних наслідків.

НЕБЕЗПЕКА НА ВОДІ: ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

- купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;

- наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;

- у тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;

- слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;

- в малознайомих місцях пірнати також строго-настрого забороняється, так як це може призвести до травм.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:

- стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;

- спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку .

- купатися при сильному вітрі і дощі;

- купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.

Безпека дітей на воді лягає повністю на плечі їх батьків.

Правила безпеки на водних об’єктах у купальний період

У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 101  (по — мобільному, дзвінок безкоштовний)

На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:

- купатися в необладнаних, незнайомих місцях;

- розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння;

- забруднювати і засмічувати водні об’єкти;

- залишати сміття на березі;

- підпливати до моторних, вітрильних суден, веслових човнів та інших плавзасобів.

- стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей.

- грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже купаються люди.

- плавати на засобах, не призначених для цього.

- подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно пам’ятати, що:

- діти у воді повинні перебувати під постійним наглядом дорослих;

- вміння добре плавати - одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни і ретельно дотримуватися правил поведінки на воді;

- однієї з головних причин загибелі на воді є судома. Цю реакцію організму викликає різкий перепад температур, тому особливо небезпечно купатися в спеку або після фізичних навантажень;

- не можна купатися поодинці, поруч з вами завжди повинен бути хтось, щоб у разі потреби надати допомогу;

- небезпечно стрибати (пірнати) у воду в невідомому місці - можна вдаритися головою об грунт, корч і т.д., зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути.

Якщо ви бачите, що кому-небудь з тих, що купаються потрібна допомога, кличте на підмогу інших людей. Якщо допомогти можете тільки ви, знайдіть предмет, за допомогою якого потопаючий зможе втриматися на плаву. Це може бути рятувальний круг, матрац, гумова камера, будь-який плавучий предмет, за який можна схопитися.

У крайньому випадку пливіть на допомогу потопаючому і тільки за умови, що ви добре плаваєте і володієте прийомами порятунку. (Потопаюча людина знаходиться в стані паніки і абсолютно не контролює свої дії). Потопаючий обов’язково буде чіпко хапатися за вас, дертися нагору і може втопити вас замість того, щоб врятуватися.) Підпливши до потопаючого, допоможіть йому триматися на воді і випливають разом з ним на таке місце водойми, де ви обидва можете встати на дно.

Бережіть своє життя та життя своїх дітей!!!

Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці Сєвєродонецької міської ВЦА





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)