Ви тут:

Пожежі в екосистемах та на відкритій території. Порядок дій при виявленні лісової пожежі

19-07-2016
Категорія: 

Підвищення температури повітря та суха погода призводять до значного висушування ґрунту і створення надзвичайної пожежної небезпеки. Невеличка іскра чи жаринка може призвести до масштабної пожежі у природних екосистемах та завдати великих матеріальних збитків державі.

Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути – кинутий недопалок або сірник, розведення багаття і необережне поводження з ним, роботи в лісових масивах та на відкритих територіях (утилізація сміття, будівництво і т.д.), залишені в лісі скляні пляшки та інші матеріали, випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення таких пожеж – людина.

Так, з початком пожежонебезпечного періоду на території Сєвєродонецької міської ради вже виникло 24 пожежі на відкритій території через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб. Майже кожного дня на гасіння сухої трави виїжджають рятувальники ДПРЧ-12. Лісові пожежі дуже важко ліквідувати, особливо у вітряну погоду, бо вогонь досягає швидкості 3 м на хвилину. Слід пам’ятати, що з початку пожежонебезпечного періоду вхід, в’їзд та відпочинок в лісових масивах Сєвєродонецької міської ради заборонений.

Також слід пильно доглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Якщо вас застала лісова пожежа:

  • Не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
  • Не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши обличчя одягом;
  • З небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;
  • Якщо від пожежі втекти неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтеся мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі;
  • Гасити полум’я невеликих лісових пожеж можна, збиваючи його гілками листвяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи грунтом;
  • Під час гасіння пожеж не відходьте далеко від доріг, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок;
  • Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися і травмувати вас;
  • Після виходу з осередку пожежі негайно проінформуйте службу порятунку за номером 101 про місце, масштаб та характер пожежі.

Шановні громадяни, пам’ятайте: вогонь легше попередити, ніж загасити, тож будьте відповідальними! Збережемо легені міста разом!

О.В. Катасон, начальник Сєвєродонецького МУ ГУ ДСНС України у Луганській області полковник служби ЦЗ

Рейтинг: 
Голосов пока нет