Постраждалий від війни малий бізнес може отримати гранти на відновлення від німецького Уряду

21-01-2023

Понад 300 мікро- та малих підприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій на території України, отримають гранти на відновлення в межах реалізації проекту «Розвиток малого та середнього підприємництва: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу».

Проект впроваджується Міжнародною організацією з міграції у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерством економіки України. Фінансування проекту здійснюється Урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.

Метою проекту є ефективна підтримка зокрема тих підприємств, які перемістили свій бізнес і постачають критично необхідні товари та послуги для внутрішньо переміщених осіб і громад, що їх приймають.

Мікропідприємства мають можливість отримати одноразові гранти на суму до 4500 євро, малі підприємства – до 20 000 євро, підприємства-стартапи – до 7500 євро.

Так, у межах першого конкурсу на отримання грантів (оголошеного у травні 2022 року) проект підтримав 62 мікро- і 39 малих підприємств у Закарпатській, Львівській, Київській, Чернігівській і Сумській областях грантами, спрямованими на пом’якшення економічних наслідків війни, збереження наявних і створення нових робочих місць, в тому числі й для ВПО.

У межах другого конкурсу (оголошеного у жовтні 2022 року) було відібрано 188 мікро- і 36 малих підприємств з тих же областей, а також з Івано-Франківщини, Тернопільщини й Полтавщини.

Згідно з проектом заплановано оголосити конкурс на постійній основі цієї весни. З попередніми умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланнями:

• ]]>для мікропідприємств]]>,

• ]]>для малих підприємств]]>.

За матеріалом: ]]>Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України]]> - ]]>https://minre.gov.ua/news/postrazhdalyy-vid-viyny-malyy-biznes-otrymaye-...]]>