Ви тут:

Погоджено проект плану першочергових дій зі стабілізації та реінтеграції Луганської області

29-07-2023
Категорія: 

Під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  Ірини Верещук відбулося засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій.

Члени Коордштабу одностайно проголосували за погодження проектів планів першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької та Луганської областей та їх реінтеграції. Проєкти підготували координаційні ради, створені при Донецькій і Луганській обласних військових адміністраціях, на виконання відповідного рішення Уряду.

Основними напрямами планів дій є:

– Відновлення роботи органів державної влади.

– Безпека.

– Гуманітарне реагування.

– Відновлення інфраструктури.

– Медичне реагування.

– Економіка.

– Інформаційна політика.

– Соціальний захист.

– Освітні потреби. Психологічна підтримка.

– Планування комплексного відновлення територій.

Наразі згідно з фінансово-економічними розрахунками ОВА, на реалізацію проекту плану з реінтеграції територій Донеччини необхідно близько 200 млрд гривень, Луганщини – 80 млрд гривень. Пізніше розрахунки будуть коригуватися відповідно до поточних потреб. 

Ці проекти можуть бути профінансовані з державного і місцевих бюджетів, а також за кошти міжнародних донорів.

Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор наголосив: "Враховуючи, що наш регіон - один із тих, що зазнав найбільших руйнувань, проект плану розробляли з розрахунку значного забруднення вибухонебезпечними предметами, руйнування інфраструктури, енерго- та водозабезпечення, техніки та обладнання, необхідної для евакуації і надання першочергової допомоги".

План передбачає два етапи – підготовчий, який зосереджений на безпековій ситуації в регіоні, стабілізаційних діях, та накопиченні матеріально-технічної бази для відновлення, створеної із загального розрахунку відновлення усіх територій Луганщини (не поділяючи громади, окуповані з 2014 та 2022 років).

На сьогодні основними завданнями є накопичення регіонального матеріально-технічного резерву, забезпечення правопорядку, відновлення функціонування органів влади, відновлення життєзабезпечення та забезпечення гуманітарної допомоги населенню на деокупованих територіях, до складу яких входили б як представники силових структур, так і органів влади та бізнесу, організація гуманітарних заходів та залучення до заходів міжнародної співпраці.

"Крім того, ми вже маємо досвід роботи в деокупації, евакуації, співпраці з іншими регіонами щодо розселення людей, відновлення зв’язку, організації пропускного режиму, - зауважив Артем Лисогор. - Підготовка має бути ретельною, щоб у разі деокупації наших громад, ми одразу могли розпочати процес відновлення Луганщини. Таким чином відновлення мирного життя відбудеться в значно коротші терміни".

 

За інформацією: ]]>Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України]]> - ]]>https://minre.gov.ua/2023/07/28/pogodzheno-proyekty-planiv-pershochergov...]]> та Луганська обласна державна адміністрація - ]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/artem_lisogor_pogodzheno_proekt_planu_...]]>

 





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)