Піротехніки ДСНС продовжують ефективно розміновувати території України за допомогою новітньої техніки

09-10-2023

Піротехніки Донеччини не тільки розміновують території, які дуже забруднені вибухонебезпечними предметами, а ще й обслуговують роботизовану техніку. Адже ця техніка допомагає їм у нелегкій праці, роблячи її безпечнішою та ефективнішою.

Лише протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС України залучалися 117 разів, виявлено, вилучено і знешкоджено 269 од. вибухонебезпечних предметів, обстежено територію площею 178 гектарів. Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: в Харківській області 23 тис. 536, Київщині – 8 тис. 959, Донеччині – 8 тис. 407, Миколаївщині – 6 тис. 181, Херсонщині – 8 тис. 146, Чернігівщині – 5 тис. 005, Сумщині – 2 тис. 582, Черкащині – 1 тис. 328.

У ході щоденної кропіткої та небезпечної роботи піротехніки Служби порятунку використовують для розмінування територій області новітню техніку - платформу для розмінування GCS-200, яка значно прискорює очищення Донеччини від вибухонебезпечних предметів. Вони проводять технічне обслуговування наявної робототехніки, що допоможе підтримувати техніку у справному стані та постійній готовності для ефективної роботи.

Попри те, що обслуговування роботизованої техніки є додатковим навантаженням для піротехніків, вони розуміють, що це необхідно та вкладають свій час і сили в те, щоб ця техніка справно працювала та допомагала їм у розмінуванні територій.

Нагадаємо, що всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 440 тис. 535 од. вибухонебезпечних предметів та 2 тис. 892 кг вибухової речовини, у тому числі 3 тис. 103 од. авіаційні бомби. Обстежено територію площею понад 101 тис. 511 гектара.

Пам’ятайте, що у разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки потрібно одразу повідомити за номером телефону - 101!

ДСНС України

]]>https://mvs.gov.ua/uk/news/pirotexniki-dsns-prodovzuiut-efektivno-rozmin...]]>