Підвищення зарплати педагогам і ремонти

28-02-2017

22 лютого в актовому залі ЗОШ №8 відбулася нарада директорів установ сфери освіти міста Сєвєродонецька.

Головною темою зустрічі став звіт заступника міського голови Андрія Гавриленка про прийняті рішення в сфері відділу освіти на 26-ї позачерговій сесії міської ради, яка відбулася 15 лютого поточного року.

Зокрема, чиновник повідомив, що депутатською більшістю міської ради було прийнято рішення про підвищення з 1 січня 2017 року заробітної плати педагогам дитячих садків і позашкільних навчальних закладів міста Сєвєродонецька за рахунок бюджетних коштів.

Справа в тому, що постановою Кабінету міністрів № 974 від 14 лютого 2016 року було прийнято рішення підвищити посадові оклади даної категорії педагогів, але тільки з 1 вересня 2017 року. Однак третій пункт цієї постанови передбачав, що органи місцевого самоврядування можуть на свій розсуд зробити підвищення тарифних розрядів до вересня, за рахунок коштів міського бюджету. Що і було зроблено.

«Таким чином, всім педагогам дитячих садків і позашкільних дитячих навчальних закладів буде проведено перерахунок заробітної плати за новими окладами з 1 січня 2017 року, - повідомив Андрій Анатолійович. - В середньому заробітна плата для даної категорії педагогів збільшиться на суму від 380 до 1100 грн., В залежності від тарифного розряду, вислуги років та педагогічної завантаженості працівника. Ухваленню цього рішення сприяла колективна заява педагогів міста на ім'я секретаря міської ради, в.о. міського голови Ігоря Буткова».

Крім того, Андрій Гавриленко розповів про те, які питання будуть вирішуватися в сфері освіти найближчим часом. У тому числі це ремонт систем водопідведення і водовідведення в ЗОШ № 8, ЗСШ № 17, гімназії, ЗОШ № 16 та в ліцеї, а також капітальний ремонт опалювальних систем.

У ЗОШ № 15, 16, 6, в ліцеї і у великій спортивній залі ЗОШ № 20 передбачається заміна старих вікон на нові. Виділено кошти також на проведення енергосанаціі і капітальний ремонт приміщення басейну в ЗОШ №1 8.

Що стосується дошкільних установ, було зазначено, що за побажанням педпрацівників та адміністрацій цих навчальних закладів, разом зі школами інтерактивними дошками будуть забезпечені і дитячі сади, на що на сесії були виділені кошти. До середини квітня всі міські дошкільні установи планується забезпечити інтерактивними дошками в повному комплекті: безпосередньо дошка, ноутбук і проектор. Передбачається також закупівля нового обладнання для кухонь. «У всіх дошкільних установах є одна і та ж загальна проблема - вийшли з ладу м'ясорубки і протиральні машини, - повідомив Андрій Гавриленко. По-хорошому вони ніколи не мінялися так масово і цілеспрямовано. Тому ми плануємо провести їх закупівлю і установку ». Цього ж, за словами чиновника, вимагають старі кухонні мийки, холодильники і обладнання, на якому проводитиметься жарка і випічка.

Також Андрій Анатолійович повідомив присутнім на нараді про те, що педагогічним працівникам в цьому році також буде збережена 15-відсоткова надбавка за престижність професії.

У минулому році міській владі вдалося поліпшити умови перебування дітей в дитячих садах. Зокрема для дитячого садочку № 14 були закуплені і встановлені 40 нових двоярусних ліжок, замінений лінолеум в групі № 8, придбані сухий басейн, пилосос, виконано капітальний ремонт 4-х санвузлів. У ЗОШ № 16 встановлено нові великорозмірні вікна в спортивному залі, встановлені нові вікна в харчоблоці, зроблений ремонт в двох туалетах для дітей і одному службовому. У ЗОШ № 20 встановлено 30 нових радіаторів опалення в навчальних класах, 4 нові двері на пожежні виходи, 72 нових світлодіодних світильника. Дитячий садок № 42 отримав 120 нових комплектів постільної білизни.

Все це було зроблено за рахунок коштів міського бюджету, виділених депутатською більшістю на сесіях міськради. І ця робота буде продовжена, запевнив Андрій Гавриленко. В ході наради ним були озвучені також деякі проекти рішень в сфері освіти, які заплановано винести на сесію міської ради, яка відбудеться 28 лютого. «На цій сесії також будуть виділені кошти на закупівлю нового обладнання та інвентарю, проведення ремонтів підрозділів системи відділу освіти, - підкреслив Андрій Анатолійович. - Зокрема планується додаткове фінансування на завершення ремонтних робіт в душових колегіуму».

Директора міських навчальних закладів подякувала чиновника за увагу до проблем освіти і прагнення в їх вирішенні, а також за конструктивний і предметну розмову.

Ольга ПАВЛОВА