Підсумки конкурсу „Кращі інклюзивні практики - 2021” та Фестивалю кращих інклюзивних практик „Україна без кордонів”

02-08-2021

Другий рік поспіль громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» проводить конкурс «Кращі інклюзивні практики України – 2021».

Мета конкурсу – популяризувати досягнення у сфері соціальної інклюзії, досвіду подолання соціального відчуження, а також ініціювати соціальні майданчики для обміну досвідом, можливостей для просування нових ідей, сучасних тенденцій в області розвитку інклюзивних практик України.

Пропонуємо ознайомитися з підсумками конкурсу „Кращі інклюзивні практики - 2021” та Фестивалю кращих інклюзивних практик „Україна без кордонів” .

За результатами Фестивалю створено відеоролик.

Своїми враженнями ділиться голова журі конкурсу «Кращі інклюзивні практики 2021» Левченко Тетяна: «У порівнянні з минулим роком, коли я з колегами думала, що понад 50 інклюзивних практик це досить хороший результат, то в 2021 році я зрозуміла, що це тільки початок!

Дуже задоволена тим, що люди нарешті почали показувати себе та свої досягнення у соціалізації дітей з особливими потребами на загал. Якщо у 2020 році в основному у нас були представлені громадські організації, батьківські спільноти, танцювальні та театральні студії, музичні колективи, спортивні клуби, фотографи й просто небайдужі люди, то у 2021 році до участі у кращих інклюзивних практиках «Україна без кордонів» підключилися інклюзивно-ресурсні центри, заклади освіти (дошкільної, загальної середньої освіти, навчально-реабілітаційні центри), соціальної реабілітації.

Нам надійшло 180 заявок! Треба було приділити увагу кожній роботі. Дуже важко було оцінювати ці практики.

Особисто мені до душі припало багато дійсно сильних і достойних і кращих практик, наприклад «Сонячні ковзани» (м. Вінниця), Кондитерська інклюзивна школа – крамниця «Золоті серця Закарпаття» (м. Ужгород), Проєкт «НОВИЙ КРОК» - програма комплексної реабілітації і соціалізації для дітей з аутизмом та ментальними порушеннями за допомогою занять гірськолижним спортом" (м. Кривий Ріг), Психотерапевтична, корекційно-розвиткова  програма «ГЛіпинка» (м.Олешки ), Всеукраїнська літня школа «Ексклюзивний Inclusive» (Запорізька область), інклюзивна театральна студія «Світло в тобі» та «Fashion party «Ми в тренді» (м.Херсон) та багато інших».

В цьому році Сєвєродонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості взяв участь в конкурсі, надіславши на розгляд журі «Проєкт розвитку інклюзивного середовища «Ми разом» у закладі».  Розроблений   проєкт направлений на  створення  соціально-реабілітаційного середовища  в закладі для людей з  інвалідністю. І сьогодні він реалізується в клубі для дітей та молоді з особливими освітніми потребами  «Ми разом», який був створений у вересні 2020 року на базі гуртка «Театр дітей та молоді з особливими потребами» (керівник Аліна Тимощенко). Реалізація даного проєкту забезпечує формування певної системи соціально-реабілітаційного середовища, інформаційно-освітньої, корекційно-ровиваючої діяльності та змістовного дозвілля для людей з інвалідністю. За підсумками конкурсу проєкт вийшов у фінал і буде надрукований у брошурі «Кращі інклюзивні практики України–2021».

Всі інклюзивні практики за 2020-2021 роки, інформацію про фіналістів та переможців розміщено на сторінці у Фейсбук за посиланням ]]>https://www.facebook.com/Ukraine.bez.kordoniv]]>.