Перший міжнародний телеміст жінок-лідерів
31 січня єдина ідея та жага до справедливості поєднали жінок-лідерів на міжнародному телемості «Kyiv Global Summit». Велика кількість жінок зі всієї України разом з жінками-лідерами Великобританії, Литви, Грузії та інших країн об’єдналися, щоб обговорити розширення впливу жінок на політичні та державні процеси.
Відбувалися прямі включення іноземних колег та жінок з різних міст України.
До он-лайн обговорення долучилися і жінки-лідери Сєвєродонецька та області, аби разом з однодумцями довести, що жінки гідні займати високі посади і брати активну участь у житті своєї країни. Тим більше, що від початку війни ці жінки України об'єднуються на Національній платформі «Жінки за Мир», майданчику «Kyiv Global Summit», ініціюють прийняття «жіночих» мирних законопроектів і здійснюють гуманітарні місії в «червону» зону Донбасу.
Від сєвєродонецького жіноцтва виступала депутат Сєвєродонецької міської ради Олена Буткова.
«Зв’язок між миром і жінками надзвичайно сильний. Наразі ми розуміємо, як це дуже важливо. Тому що, на жаль, чоловіки сьогодні дуже погано справляються з місією миру, з місією налагодження мирного життя в Україні. Щороку більше мільйону громадян України покидають нашу державу в пошуках заробітку, в пошуках кращого життя. Військовий бюджет у нас величезний, а при цьому страждає соціальна сфера: страждають педагоги, страждають лікарі – але ми величезні кошти витрачаємо на війну.
Стосовно гендерної рівності хочу сказати, що на сьогодні в нашій Сєвєродонецькій міськраді 30% депутатів жінок. І це добре. У виконавчій владі – близько 60-65% - також жінки. Вони, на жаль, не займають високих постів, але вселяє надію те, що жінки стають все більш активними.
Хотілося б, щоб гендерні квоти вийшли на рівень Верховної ради України», - зазначила Олена Буткова.
Консультували жінок чимало спікерів з Литви, Грузії, країн ЄС. Став на захист жіночих прав і перший лідер незалежної України Леонід Кравчук. Він також був присутній на обговоренні в Києві.
На завершення заходу учасниці провели он-лайн голосування за резолюцію жінок-лідерів. Її головна ідея – розширити права українських жінок – 50% на високі посади, і такий же відсоток присутності у всіх органах влади. Документ прийняли одноголосно. Його направлять для розгляду у Верховну Раду України.
Матеріал по темі: