Переселенець з м. Сєвєродонецьк, який хотів воювати разом з кадирівцям проти України, отримав 5 років позбавлення волі

03-01-2023

Прокурорами Черкаської обласної прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно переселенця із м. Сєвєродонецьк Луганської області, який з моменту повномасштабного вторгнення РФ на територію України, проживав на Черкащині як внутрішньо переміщена особа та виявляв бажання воювати проти України на стороні збройних формувань РФ (ч. ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України).

Прокурором у суді доведено, що обвинувачений з мотивів несприйняття існуючої української влади та схвалення дій країни-агресора серед свого оточення висловлював твердження, що полягали у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії російської федерації проти України.

Зокрема найбільш кричущими його висловлюваннями були наступні: У меня украинцы все забрали. Мой долг воевать с ними пока дышу. Пока дышу»; «Хуже фашистов»; «Я скажу [Кадырову], что я ненавижу украинцев, что они шайтаны, демоны».

Вироком суду чоловіка визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.ч. 1, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років.

Наразі вказана особа перебуває під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали працівники слідчого відділу УСБУ в Черкаській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Черкаська обласна прокуратура -  ]]>https://chk.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=325235]]>