Переможці Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з Луганщини

02-06-2023

З 15 по 31 травня 2023 року команда Луганської області з 13 вихованців комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді», до складу якої увійшли кращі манівці з Обласної очно-заочної школи, Сєвєродонецького наукового товариства, представили власні наукові ідеї реальних проєктів на Всеукраїнському етапі конкурсузахисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в дистанційному форматі.

За підсумками дискурсів на науковій конференції, захистів постерів та презентацій команда отримала 7 призових місць у наукових відділеннях літературознавства, фольклористики і мистецтвознавства (перше, друге, два третіх), філософії та суспільствознавство (третє), екології та аграрних наук (друге), математики (друге). Лунали імена тих здобувачів освіти, які з гідністю довели, що їх знання є ґрунтовними, а наукові дослідження є хоч не великим, але все ж таки внеском у справжню науку. Це Пономарьов Владислав «Трансформація жанру псалом у постмодерних візіях Сергія Жадана (збірка «Псалом авіації»)» – І місце,

Руднєва Марія – «Особливості мовленнєвої креативності в збірці Маріє Мії  Чорносвітанкової «Пироги» – ІІ місце, Кондіна Єлизавета – «Проєкт озеленення міста Рубіжне Луганської області» – ІІ місце, Петров Нікіта –  «Розробка імітаційної моделі пошуку субоптимальних рішень задачі оптимального розкрою у виробництві тари з гофрокартону» – ІІ місце, Кошелєв Єгор – «Оніричний простір роману-притчі П. Коельйо «Алхімік» – ІІІ місце, Приходько Марія – «Колискова як культурна національна складова Шевченкової «Катерини» в хоровій опері О.Родіна» – ІІІ місце, Чепеленко Герман – «Вплив військових дій на проблему тварин-безхатченків в Україні (на прикладі м. Лисичанськ)» – ІІІ місце. Як завжди на конкурсі панувала атмосфера аргументації власних оригінальних моделей рішень, демонстрація не тільки ґрунтовних знань, але й ораторської майстерності у колі справжніх друзів-однодумців.

Наукові керівники переможців – викладачі Обласної очно-заочної школи комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» (Кондратов Сергій Олексійович, доктор хімічних наук, професор; Назаренко Олена Семенівна, кандидат хімічних наук; Кравченко Олена Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент; Євтушенко Галина Олександрівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент; Уманська Тамара Олександрівна, вчитель Кремінського ліцею № 5) розвивали дослідницькі здібності учнів та культуру академічної доброчесності, розв’язували з підлітками найактуальніші виклики та надихали на дослідження, долучившись до ком’юніті проактивних освітян.

Привітаємо переможців з високими результатами виступів на Всеукраїнському рівні!

Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації