Пам’ятаємо про загиблих, дякуємо живим

15-02-2018

15 лютого у Сєвєродонецьку на площі Соборній, біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам, відбувся традиційний мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану.
У заході взяли участь близько сотні воїнів-інтернаціоналістів, представники обласної та міської влади, учнівська молодь і духовенство. Серед присутніх почесних гостей – заступник голови обласної держ­адміністрації Ольга Лішик, перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, секретар міськ­ради Ельвіна Марініч та директор ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» Олександр Гудим.

Від імені міського голови до присутніх звернувся Ігор Слєсарєв: «Вітаю вас з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ю річницею виведення військ з Афганістану. Щорічно український народ віддає данину поваги усім солдатам, яким довелося пройти вогняне горнило в різних країнах світу. Ми схиляємо голови перед тими, хто проливав свою кров заради миру. Ми ніколи не забудемо тих, хто не повернувся додому живим. Присутні тут воїни стали гідним прикладом героїзму та мужності, прикладом вірності. Ви, як ніхто, знаєте ціну миру. Дякую вам, воїни-інтернаціоналісти, за високу громадянську відповідальність. Від щирого серця бажаю міцного здоров’я, благополуччя та миру!»

Зі словами вдячності звернулася й Ельвіна Марініч: «Шановні воїни-інтернаціоналісти, від імені Сєвєродонецької міськради та її виконавчого комітету вітаю вас зі святом. 29 років тому закінчилася війна в Афганістані. Проте 15 лютого – пам’ятна дата не лише для воїнів-афганців. Сьогодні ми згадуємо тих, хто не повернувся додому з «гарячих точок» планети, та низько вклоняємося тим, хто втратив своїх рідних і близьких. Усім присутнім на мітингу хочу побажати міцного здоров’я, щоб вас поважали оточуючі та допомагала влада!»

Після урочистих промов відбулася церемонія нагородження цінними подарунками 84-х учасників локальних конфліктів, які проявили неабияку мужність і героїзм.
Голова міської ради воїнів-інтернаціоналістів Української спілки ветеранів Афганістану Олександр Бондаренко також привітав своїх побратимів з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ю річницею виведення військ з Афганістану.
Панахиду за загиблими воїна­ми-інтернаціоналістами здійснив архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський Никодим: «Царство небесне усім воїнам-інтернаціоналістам! Вчора та сьогодні ви збираєтеся для того, щоб висловити любов і повагу своїм побратимам, тим людям, з якими ви були разом у цих війнах. Сьогодні – Стрітення Господнє. Саме в це світле та радісне свято, 29 років тому, була почута велика звістка про те, що воїни будуть виведені з Афганістану. Це була особлива радість не лише для них, а й для їхніх матерів та рідних. Я бажаю вам кріпості сил, здоров’я, благополуччя, благоденства, взаєморозуміння у родинах. Нехай ваше серце завжди буде сповнене радості».
Під час заходу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на знак поваги до тих, хто пожертвував своїм життям заради встановлення миру.

За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"