Пам’ять про мирне життя. У Кропивницькому переселенка із Сєвєродонецька створила чотири фотоальбоми про рідні місця

11-02-2023

У Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька Ольга Плаксіна створила чотири фотоальбоми про Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне та Сватівський район Луганської області. Так, ]]>розповіла Суспільному]]>, зберігає пам’ять про мирне життя у містах, які руйнує російська армія.

Ольга Плаксіна – дизайнерка. У Кропивницький з родиною переїхала у березні 2022 року, рятуючись від обстрілів. Тоді, з її слів, і з’явилась ідея про створення першого альбому: "Це не комерційна ідея. Була мета зберегти в пам’яті ті місця, де ми були щасливими з надією повернутися і якнайшвидше відбудувати їх".

Першим у липні створила альбом про рідний Сєвєродонецьк: "На наших очах руйнувалося наше місто. Мені хотілося залишити його в пам’яті таким, яким він був: зеленим, яскравим, молодим. Ті місця зберегти, де ми гуляли, де ми жили і раділи життю".

В альбомі про Сєвєродонецьк зібрала 300 світлин – з початку його заснування і до моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Це роботи різних авторів, які дозволили використовувати їхні фотографії.

Пам’ять про мирне життя. У Кропивницькому переселенка створила чотири фотоальбоми про рідні місця

Другий альбом – про Лисичанськ – закінчила робити у вересні. У ньому – історія міста, будівництво, світлини, зроблені до повномасштабного вторгнення РФ Україну: "Чому він – тому, що він, як кажуть, був частиною трикутника Сєвєродонецьк-Рубіжне-Лисичанськ. Архівні фото та сучасні, яскраві пейзажі".

Через два місяці після фотоальбому про Лисичанськ надрукувала альбом про Рубіжне. У ньому – 160 світлин про різні періоди розвитку міста: "Заснування міста безпосередньо пов’язане з будівництвом залізниці Лисичанськ-Куп’янськ у 1894 році. Багато хімічних підприємств, сучасні фотографії довоєнного періоду".

Фотоальбом "Сватівщина – край Луганського степу" вийшов у січні 2023 року. У ньому – світлини місць, які відвідувала авторка: "На обкладинці байбак – один із символів Луганської області. Байбак, який пересвистується зі своїми родичами. Рослинність дуже гарна, квіти".

Замовити пам’ятний фотоальбом може будь-хто, оплативши його друк. Зі слів дизайнерки, вже відправила пів тисячі альбомів у Канаду, Норвегію, Польщу, Чехію та Естонію.

За матеріалом: Суспільне - ]]>https://suspilne.media/382097-pamat-pro-mirne-zitta-u-kropivnickomu-pere...]]>

Средняя: 5 (2 оценок)