Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 28.01.2023

28-01-2023

Для забезпечення Лисичанська водою окупанти посеред міста буритимуть 15 свердловин, на захоплених територіях заборонять ліки місцевих виробників – до продажу допускатимуть тільки російські, пенсіонерам в так званій «лнр» доведеться звернутися за пенсіями ще раз.

Тижні черг, вимагання паспорта рф, значні затримки, зокрема, у січні. Тепер ще й переоформлення, яке від березня триватиме протягом року. Окупанти на це сподіваються.

Минуло півроку від захоплення Лисичанська. Місцевим, що залишилися, обіцяли полагодити комунікації упродовж лічених тижнів. Люди без централізованого водопостачання й досі.

Втім, російськими фахівцями запропоновано спрощене рішення – пробурити 15 нових свердловин, а також встановити водонапірні вежі для забезпечення Лисичанська, а також Горського та Золотого водою. ХХІ сторіччя було в місті до російської агресії.

До держдуми рф внесено проект базового закону про особливості регулювання у сфері охорони здоров'я, обов'язкового медичного страхування та обігу лікарських засобів у «нових регіонах».

Документ дозволяє на території так званої «лнр» використовувати до 1 січня 2025 року незареєстровані ліки, допущені до ввезення в рф.

Однак, до цього ж терміну дозволяється й використання препаратів, вироблених на територіях «нових суб'єктів». Тобто, пізніше свій бізнес можна зачиняти – тільки монополія рф.

Водночас, деякі ліки, які не відповідають вимогам закону, пропонується дозволити застосовувати до закінчення їх терміну придатності. Тобто, що ввезли до аптек та медзакладів будь-якими шляхами посеред війни – використовуватимуть доки це можливо. Наприклад, знеболюючі, доки не придбають усе.

До речі, воно користується попитом у Хрустальному, де в приміщені міської лікарні окупанти розгорнули «польовий шпиталь» – лікують російських військовослужбовців та найманців ПВК «вагнер».

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районі Білогорівки.

На Куп’янському напрямку противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли Новоселівського, Стельмахівки і М’ясожарівки.

На Лиманському напрямку під вогневий вплив потрапили Червонопопівка, Макіївка, Невське і Діброва.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження живої сили, озброєння і військової техніки противника та удар по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

Окрім того, наші воїни знищили літак Су-25, вертоліт Мі-8 та 2 БпЛА типу «Суперкам».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили 2 пункти управління, 2 позиції ППО противника та 5 районів зосередження його живої сили.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0PJU2MEwzgJzQjJG2gVWQGtoXbSWG...]]>