Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 02.02.2023

02-02-2023

Через обстріли окупантів у Невському поранено літню жінку, позбавленням батьківських прав погрожують загарбники на Старобільщині за відмову віддати дитину до козацького формування, у Луганську запрошують на роботу вантажниками в морг.

Мінно-вибухову травму, поранення правої гомілки вчора зранку отримала жителька деокупованого Невського. Близько 11:00 росіяни вчергове обстріляли село. В цей момент жінка перебувала на подвір’ї власного помешкання. На щастя, залишилася живою. Необхідну допомогу їй вже надали в лікарні Краматорська.

Крім Невського ворог обстріляв Діброву та Новоєгорівку на Лиманському напрямку. На Куп’янському – Новоселівське та Стельмахівку.

Наші воїни відбили атаки окупантів в районах сімох населених пунктів - Новоселівського, Площанки, Невського, Червонопопівки, Діброви, Кузьминого та Білогорівки.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за минулу добу уразили пункт управління, 3 райони зосередження живої сили противника та склад пально-мастильних матеріалів.

До речі, в одному з підрозділів окупантів, що діє у Луганській області, станом на 9 січня завершились тримісячні контракти. Через це близько 300 військовослужбовців цього формування не отримують грошове забезпечення. До того ж, вони не можуть звільнитись з військової служби через оголошену мобілізацію.

Оголошення щодо роботи в морзі розповсюджуються по місту Луганськ і у російських соціальних мережах. Окупанти пропонують вакансії вантажників-санітарів у приміщеннях, облаштованих під морги. Повна зайнятість, вихідні за погодженням. Досвід роботи не потрібен, перший день – випробувальний. Оплата потижнева, щоправда, одразу уточнюють – це орієнтовно.

Росіяни вже не в змозі самостійно впоратися з чисельними тілами загиблих, тому вимушені брати на роботу місцевих.

Та якщо у Луганську це відбувається більш-менш добровільно, то в інших містах коїться справжній безлад. До прикладу, у Кадіївці є випадки, коли людей зупиняли на вулиці, відвозили до моргів і змушували декілька годин там відпрацювати.

Права людини порушують загарбники й в інших сферах. Зокрема, у Старобільську окупаційна влада примушує віддавати дітей віком від 6 років до такого собі козацько-кадетського корпусу для начебто «правильного патріотичного виховання». Тим, хто відмовляється, погрожують позбавленням батьківських прав.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0BKM5Qfu6eHu58TmdLNjTqY5Vx4tN...]]>