Оперативна інформація по Луганській області станом на ранок 31.12.2022 щодо російського вторгнення

31-12-2022

На кордоні між окупованою Луганщиною та рф залишаються працювати митники разом із фсб, у так званій «лнр» діятиме закон рф, що визнає українські судові акти щодо стягнення боргів, атаки росіян відбиті від чотирьох населених пунктів.

Згідно із прийнятим в рф законодавством, примусовому виконанню у так званій «лнр» підлягатимуть ухвалені до 30 вересня 2022 року судові акти України, якщо і боржник, і стягувач проживають на території рф (або на окупованих територіях), або мешкає лише стягувач, а майно боржника там розташоване.

Також примусовому виконанню підлягатимуть, зокрема, судові акти України про стягнення аліментів.

Жителі окупованих регіонів неодноразово звертали увагу про великі черги на кордоні з рф, незважаючи на те, що митний контроль скасували вже декілька місяців тому. Мовляв, закони у так званій «лнр» діють лише на користь рф, а не луганчан.

Як виявилося, згідно з офіційною заявою митних органів рф, вони не здійснюють митного та інших видів контролю на кордонах територій «лнр», «днр», Запорізької та Херсонської областей, суміжних з територіями інших суб'єктів рф.

Однак задля забезпечення безпеки – сприяють співробітникам прикордонного управління фсб рф у перевірці майна громадян та транспортних засобів. Крім того, митні органи не уповноважені на розгляд питань, пов'язаних із тривалістю проходження адміністративних кордонів між територіями. Митний контроль скасували, контроль фсб – залишився.

Росіянам важко утримувати позиції на Луганщині. Щодня їхні поранені вояки поповнюють ліжковий фонд регіону. Так, станом на 29 грудня лікарня в Біловодську переповнена пораненими російськими військовослужбовцями.

За минулу добу наші воїни відбили атаки окупантів в районах Стельмахівки, Невського, Червонопопівки і Білогорівки.

На Куп’янському напрямку росіянами обстріляні райони Новоселівського і Стельмахівки.

На Лиманському напрямку під вогневий вплив окупантів потрапили Площанка, Невське, Діброва та Червонопопівка.

Авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження противника, а також 3 - по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

Збито ворожий розвідувальний БпЛА типу «Орлан-10».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони уразили пункт управління, 7 районів зосередження живої сили та військової техніки ворога, 5 складів боєприпасів, а також 2 радіолокаційні станції загарбників.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0FM9UrEe9LcZtFFpuzySa9csVTAw1...]]>