Оперативна інформація по Луганській області станом на ранок 27.12.2022 щодо російського вторгнення

27-12-2022

Порених росіян завозять до Первомайського ліцею, де в них ще один шпиталь, окупанти пов’язують нерентабельність шахт лише зі зниженням видобутку наполовину, в Рубіжному можна отримати зарплату виключно за колабораційну діяльність – іншим доводиться виживати.

За підсумками цього року видобуток вугілля на окупованих територіях Луганщини та Донеччини знизився на 42 %, тобто фактично наполовину.

Через такі низькі показники окупанти не планують відновлювати виробництво й поставили завдання пропрацювати процес закриття шахт.

Хоча найбільшою проблемою вугільної галузі, крім саме окупації, є примусова мобілізація шахтарів до армії росіян, адже наразі шахти у середньому укомплектовані менше ніж на 50 %.

Серед тих, хто ще залишився працювати, переважають жінки та пенсіонери.

Нема де і нема кому працювати в Рубіжному. Якщо, звісно не захотів стати колаборантом. Зарплата видається, якщо погодився влаштуватися у місцеву окупаційну адміністрацію.

Незначні та нерегулярні виплати можна отримати за прибирання вулиць. Всі інші живуть або на заощадження, або, якщо пощастить потрапити на показову роздачу харчів, яку росіяни влаштовують для зйомок телевізійних сюжетів.

Навчальні заклади працюють один-два рази на тиждень – школярі приходять отримати або здати на перевірку виконані завдання. Регулярно відкриті два магазини та базар із завищеними цінами.

В кого багато роботи на окупованій частині Луганщини – так це в лікарів. Так, в Біловодську зараз лікуються близько 300 поранених «вагнерівців».

Вже неодноразово повідомлялось про перевантаження лікарень в Первомайську. Вихід знайдено – поранених бойовиків із-під Бахмуту доставляють до багатопрофільного ліцею, який віднедавна зветься «військовим шпиталем» – так теж наразі намагаються врятувати трьом сотням окупантів.

Упродовж 26 грудня підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Новоселівського і Стельмахівки.

На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог обстрілював з танків, ствольної та реактивної артилерії райони Новоселівського, Стельмахівки, Коломийчихи, Діброви і Площанки.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала удару по району зосередження окупантів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України, в той же час, уразили 4 пункти управління та 6 районів зосередження живої сили противника.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02evLyY352yGGnQu7QUWw8cSMsahw...]]>