Оперативна інформація по Луганській області станом на ранок 16.12.2022 щодо російського вторгнення

16-12-2022

Через велику кількість поранених жінки в Луганську народжують в автомобілях швидкої та коридорах, нова примха мобілізації в так званій «лнр» - прийшов за довідкою в міськраду та отримав повістку, при працевлаштуванні українців в рф змушують змінити паспорт

Працевлаштування українців, які отримали тимчасовий притулок у росії, відрізняється від порядку працевлаштування інших іноземців. При прийомі на роботу громадян України важливим є їх правовий статус.

Якщо маєш паспорт громадянина рф – приймають працювати як громадянина рф; вид на проживання в рф – як іноземця, що постійно проживає; дозвіл на тимчасове проживання – як іноземця, що тимчасово проживає; посвідчення біженця – як біженця; свідоцтво про тимчасовий притулок – приймають на роботу як тимчасових, але зі своїми особливостями.

Примусово знецінюють росіяни і статус нашого паспорта – документом, що засвідчує особу українця, все одно буде свідоцтво про надання тимчасового притулку. Водночас – отримав паспорт рф, можуть одразу вручити повістку та повернути на батьківщину – на фронт. Замкнуте коло.

Тим часом, на окупованій території Луганщини кількість чоловіків стрімко зменшується, а від цього мобілізаційні заходи лише підсилюються.

Якщо раніше повістку вручали співробітники так званої «народної міліції», то віднедавна цю функцію почали виконувати представники окупаційної влади. Прийшов в міську псевдоадміністрацію по справах – отримав повістку.

Через велику кількість поранених окупантів пологи в Луганську перетворюються на справжні муки. Так, у пологовому відділенні міської лікарні № 3 облаштували військовий госпіталь для представників приватних компаній. Через заповненість ліжко-місць чоловіками деяким жінкам довелося народжувати в коридорі або в кареті швидкої.

Щодня поранені військові прибувають ще і ще. Бо, наприклад, 15 грудня Сили оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Площанка, Червонопопівка і Білогорівка.

На Куп’янському напрямку противник здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах Стельмахівки і М’ясожарівки.

На Лиманському напрямку ворог обстріляв райони Макіївки, Площанки, Червонопопівки.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 22 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 3 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів противника.

Також наші захисники збили два БпЛА типу «Орлан-10».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 5 пунктів управління, 4 райони зосередження особового складу противника, 6 артилерійських позицій, 2 склади боєприпасів, а також склад пально-мастильних матеріалів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid033GzRV25mkKwba9hdTReL2KDbFEP...]]>