Оперативна інформація по Луганській області станом на ранок 08.12.2022 щодо російського вторгнення

08-12-2022

Від чотирьох населених пунктів відбиті атаки росіян, у вщент знищеній Попасній окупанти спромоглися прийняти заяви щодо компенсації за зруйноване житло лише у 10 осіб, десятки літніх сєвєродончан вивозять із міста на невизначений строк

7 грудня підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів поблизу Стельмахівки, Площанки, Червонопопівки і Білогорівки.

На Куп’янському напрямку противник обороняється. Обстріляв Стельмахівку, Новоселівське і Андріївку.

На Лиманському напрямку зафіксовано вогневе ураження районів Греківки, Невського, Макіївки і Площанки.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 17 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 2 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів противника.

В той же час наші воїни збили ударний БпЛА типу «Shahed-136» та розвідувальний дрон «Орлан».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за минулу добу уразили 6 пунктів управління, 5 районів зосередження особового складу, позицію артилерії та 2 склади боєприпасів противника.

Регулярно в росіян трапляються непоодинокі випадки дерезтирства та відмови вести бойові дії. Якщо перших посилено розшукують по всьому регіону, то з іншими все куди простіше – у підвал.

Так, у Макаровому, на території одного із дитячих оздоровчих таборів, утримують 88 частково мобілізованих окупантів, які відмовилися рушити на передову. «Оздоровчу кампанію» з ними проводять співробітники військової комендатури рф.

А от куди депортують літніх людей із Сєвєродонецька? Кажуть, що до інтернатних установ так званої «лнр». На який період – лише зимовий час чи назавжди – теж незрозуміло. Ніде не оголошені умови потрапляння туди – забирають людей різного пенсійного віку та навіть тих, хто має вціліле житло, але не має родичів поблизу. Мотиви зрозумілі. Упродовж тижня окупанти вивезли з міста ще 22 особи похилого віку та інвалідів.

Росіяни вже декілька місяців тому заявили, що не збираються відновлювати зруйноване ними житло в Попасній. Та і з компенсацією ніхто не поспішає. За цей час окупанти прийняли лише заяви від тих 10 осіб, до житла яких вдалося дістатися для обстеження. До інших не дісталися. Або не знайшли вцілілих будинків. Нема обстеження – немає заяви.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02JNJjnGnZfbDZXEvdhJF4RTqDsAJ...]]>